Zanechte nám na sebe kontakt, brzy se Vám ozveme s nabídkou

nebo
Pomáhá Vám
16. 8. 2017
Čedok se na nás obrátil s poměrně nestandardním požadavkem, protože záměrem prostor nemělo být využití pro klasické skladování.

Jana Čožíková

Consultant Advisory & Transactions Industrial & Logistics

Nestandardní není nemožné

CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, zastupovala společnost Čedok a.s. při výběru vhodných logistických prostor a realizaci dlouhodobého pronájmu části Logistics Park Prague společnosti SEGRO. SEGRO Logistics Park Prague dokončil dvě budovy z další fáze rozšiřování a díky nově podepsaným smlouvám je téměř celý objekt o velikosti 3 500 m2 již plně pronajat.

Jana Čožíková, Consultant Advisory & Transactions Industrial & Logistics společnosti CBRE říká:

„Čedok se na nás obrátil s poměrně nestandardním požadavkem, protože záměrem prostor nemělo být využití pro klasické skladování. Z nabízených možností jsme klientovi doporučili logistický park společnosti SEGRO, která dokázala poskytnout Čedoku požadovanou jednotku, a to o velikosti 450 m2. Tato velikost není v současnosti na trhu běžně k dispozici, a proto nás těší, že se vhodné prostory podařilo najít a klient se tak mohl v relativně krátkém čase přestěhovat“.

Čedok a.s. je cestovní kancelář s nejdelší historií v České republice, v roce 2016 ji získala polská skupina ITAKA. V SEGRO Logistics Park Prague si pronajala téměř 450 m2, které využije pro čištění a drobné opravy autobusů, pro parkování autobusů a související administrativu. Společnost se již do nových prostor přesunula.

SEGRO, přední majitel, správce a developer moderních skladů a lehkých průmyslových nemovitostí, dokončil dvě budovy z další fáze rozšiřování SEGRO Logistics Park Prague. Díky novým nájemcům, kterými jsou Čedok a.s. a Fastenal Europe, bylo téměř 89 % prostoru pronajato již před dokončením výstavby. Díky nově podepsaným smlouvám je téměř celý objekt o velikosti 3 500 m2 plně pronajat. Od začátku výstavby byl projekt částečně pronajat (1 300 m2 společnosti GO! Express & Logistics) a částečně budován spekulativně. Nakonec byl téměř celý objekt pronajat před dokončením výstavby, což dokazuje, že logistický park společnosti SEGRO v Hostivici je pro nájemce velmi žádoucí.

SEGRO Česká republika vlastní a spravuje dynamicky se rozšiřující SEGRO Logistics Park Prague, založený v roce 2006 v Hostivicích. Logistický areál nabídne pronajímatelnou plochu 250 000 m2 na 80 hektarech. Budova, ve které sídlí společnosti Čedok a.s., Fastenal Europe a GO! Express & Logistics, je vůbec prvním projektem SEGRO Small Business Unit na českém trhu. Nabídka společnosti SEGRO v Praze je velmi rozmanitá: zahrnuje malé jednotky od 350 m2, plochy standardní velikosti, a také individuální nemovitosti na míru.