Zanechte nám na sebe kontakt, brzy se Vám ozveme s nabídkou

nebo
Pomáhá Vám
5. 4. 2016
Od ledna 2015 byl zprostředkován společnostem s převážným podílem čínského kapitálu pronájem cca 80 tis. m2 industriálních ploch v ČR.

Industriální realitní sektor zaznamenal zvýšený zájem ze strany čínských investorů

Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, potvrdila zvýšený zájem společností s převážným podílem čínského kapitálů o lokální trh v industriálním sektoru. Zájem, v důsledku rostoucí expanze těchto společností v České republice, se týká jak výrobních hal, tak logistických prostor. Jedná se převážně o investice do automobilového průmyslu, elektroniky a e-commerce.

Michal Bezděka, Head of Industrial společnosti CBRE, říká:

„Společnosti BWI Group a Hisense jsou příkladem společností s převážným podílem čínského kapitálu, které se rozhodly umístit své výrobní závody  v České republice. Celkově se od ledna 2015 pronajalo 80 tis. m2 průmyslových ploch, z toho v roce 2016 již 49 tis. m2. Aktuálně registrujeme další poptávky a do konce roku očekáváme pronájem minimálně dalších 70 tis. m2.“

První výstavba pro čínského investora, konkrétně společnost BWI Group, byla zahájena v polovině loňského roku v Panattoni Parku Cheb. Developerský projekt Panattoni Europe je financován skupinou Accolade a budovu bude dlouhodobě pronajímat. Čínská společnost BWI Group se zde zaměřuje výrobou tlumičů pro automobilový sektor, která bude od poloviny tohoto roku probíhat v prostorech zhruba 16 000 m2 a přináší vznik minimální 300 nových pracovních pozic. Dalším realizovaným pronájmem cca 15 000 m2 a zahájení výrobní činnosti další čínské firmy je v plzeňském průmyslovém parku developerské společnosti CTP. Investorem je společnost Hisense, která se se zabývá výrobou obrazovek a jiné elektroniky.

O prostory v České republice mají, kromě čínských výrobců, zájem také logistické firmy. Lokální trh nabízí řadu kvalitních skladových ploch, převážně v blízkém okolí hlavního města a středočeském kraji. Již byla uzavřena další smlouva s jedním z čínských investorů o pronájmu zhruba 20 000 m2 skladů v Prologis Park Prague Airport v Jenči a společnost CBRE aktuálně registruje další poptávky.