Zanechte nám na sebe kontakt, brzy se Vám ozveme s nabídkou

nebo
Pomáhá Vám
2. 9. 2015
Vybrali jsme si CBRE jako partnera pro tuto transakci. Během 6 měsíců dokázali dovést obchodní případ do úspěšného konce. Výsledky předčily naše očekávání, pokud se jedná o rekordní dobu a také výši nabídkové ceny.

Kei Sakudo

Director Administration ve společnosti Panasonic AVC Networks Slovakia

Průmyslový areál v Krompachách byl prodán během 6 měsíců

Ukončení výroby společnosti Panasonic na východě Slovenska přineslo nabídku k prodeji průmyslového komplexu v Krompachách. Sklady byly prodány slovenské společnosti v rekordním čase 6 měsíců. Nový vlastník nabídl nejvyšší cenu a  porazil tak zahraniční zájemce o koupi. Prodej skladů a logistických prostor v  Krompachách zorganizovala CBRE, jedna z největších společností působících v sektoru realitních služeb.

Sklady a výrobní zařízení v Krompachách byly nabídnuty k prodeji na počátku roku 2015. Společnost Panasonic se obrátila na CBRE, konkrétně Mayumi Yokozeki, Senior Consultant Japan for CEE, a požádala ji o pomoc v této záležitosti. „Náš klient, společnost Panasonic, si velmi váží přidané hodnoty v podobě skutečného chápání japonského stylu podnikání a znalosti místních poměrů. Kombinace těchto výhod a podpora rodilého mluvčího předčily očekávání klienta,“ říká Mayumi Yokozeki.

Tento obchodní případ je skvělým příkladem efektivní přeshraniční spolupráce v rámci CBRE tentokrát díky znalostem českého a slovenského průmyslového sektoru.

CBRE dokázala najít nového vlastníka během šesti měsíců, ačkoliv se průměrná doba při prodeji průmyslových aktiv pohybuje mezi 6 a 18 měsíci. „Výhodou tohoto průmyslového komplexu je jeho poloha v regionu a stávající stavební objekty s infrastrukturou. Jsme rádi, že jsme splnili očekávání klienta v tak krátké době,“ vysvětluje Tomáš Ostatník z oddělení průmyslových nemovitostí CBRE Slovensko.

Sklady a výrobní zařízení se nacházejí v Košickém regionu ve městě Krompachy a jejich celková rozloha je 42.489 m2. Zastavěná plocha představuje 25.492 m2. Společnost SEZ Krompachy, Zlievareň SEZ Krompachy či Kovohuty působí v blízkosti bývalé továrny Panasonic.

Nový vlastník skladu a logistických prostor v Krompachách je slovenská společnost, která nabídla nejvyšší částku a porazila tak zahraniční zájemce.

„Vybrali jsme si CBRE jako partnera pro tuto transakci. Během 6 měsíců dokázali dovést obchodní případ do  úspěšného konce. Výsledky předčily naše očekávání, pokud se jedná o rekordní dobu a  také výši nabídkové ceny,“ říká Kei Sakudo, Director Administration ve společnosti Panasonic AVC Networks Slovakia

Odchodem společnosti Panasonic z tohoto výrobního komplexu v Krompachách se uvolní 25.492 m2 skladových ploch a logistických prostor na slovenském trhu s průmyslovými nemovitostmi. Lokalita na prodej se nachází v košickém regionu ve městě Krompachy, v blízkosti evropské silnice 1. třídy E50. Nemovitosti jsou situovány v průmyslové zóně Krompachy v sousedství rezidenční části města v dosahu městské hromadné dopravy. „K přednostem této nemovitosti patří její poloha, velikost a stávající stavební objekty s veškerým vybavením na místě,“ vysvětluje Tomáš Ostatník z oddělení průmyslových nemovitostí CBRE Slovensko.