Zanechte nám na sebe kontakt, brzy se Vám ozveme s nabídkou

nebo
Pomáhá Vám
29. 11. 2015
Technologické a inovační centrum Nupharo v Ústeckém kraji zahajuje zkušební provoz a ukončuje tím tak dvouletou etapu výstavby areálu, který se rozprostírá na ploše 7 ha u dálnice spojující Prahu, Drážďany a Berlín.

Nupharo Kampus zahajuje zkušební provoz

Prvními nájemci, kteří obsadí prostory v Nupharo Kampusu již od prosince letošního roku, jsou německá společnost van Eupen, zabývající se opravou a revizí elektronického zboží, dále pak mezinárodní autodopravce firma Hannas Masters, firma Armax, zajišťující CNC obrábění, broušení a výrobu armatur a Centrum pro výzkum energetického využití litosféry. Společnost Lunch service v areálu zajistí provoz restaurace. Strategickým partnerem projektu je technologický koncern ABB se sídlem ve švýcarském Curychu.

Nupharo Kampus je unikátní projekt, který spojuje dohromady funkci obchodního parku, slouží jako technologické a inovační centrum, je centrem pro transfer technologií a má k dispozici moderní, energeticky velmi úsporné výrobní a administrativní prostory, vhodné pro menší i větší firmy.

Kampus zároveň svým uživatelům poskytuje pohodlné zázemí, služby v oblasti EU financování a napojení na odbornou komunitu. V budoucnu pak nabídne i služby moderního konferenčního centra, hotelu, mateřské školky a prostor pro aktivní odpočinek. Je příjemný pro lidi, kteří tam pracují, a zároveň je otevřen široké veřejnosti, pro niž v budoucnu chystá celou řadu akcí.

„Pro celý tým Nupharo je otevření a zahájení provozu završením obrovského úsilí, které tým vyvíjel v posledních měsících. Projekt je velmi komplexní a jsme rádi, že to hlavní máme za sebou. Samozřejmě nás ještě čeká veliké množství práce, abychom kampus dobře nastavili a tím přilákali správné partnery a další společnosti, které budou naše prostory a služby využívat,“ komentuje Milan Gánik, generální ředitel projektu. „Abychom naplnili očekávání místních obyvatel, českých i zahraničních partnerů, a hlavně, abychom dokázali přispět k základní proměně Ústeckého kraje,“ dodává Jana Ryšlinková, spoluzakladatelka projektu.

Oficiální otevření a představení celého Kampusu veřejnosti je plánováno na jaro 2016. Více informací najdete na oficiálních stránkách www.nupharo.com/cs/.

Nupharo Kampus je technologické a inovační centrum, které nabízí zákazníkům zázemí a přístup k jedinečnému know-how a technologiím, aby jejich inovátorské nápady mohly být testovány a uváděny do komerční praxe.