Zanechte nám na sebe kontakt, brzy se Vám ozveme s nabídkou

nebo
Pomáhá Vám

Novinky

Kategorie novinek

4. 1. 2019

Velké sklady nad 10 000 m2 lákají hlavně internetové obchody

Česká republika díky své poloze ve středu Evropy nabízí zázemí nejen pro menší sklady, ale i pro velké moderní haly. Za posledních pět let se totiž rozloha skladů v tuzemsku zvětšila o 60 %, konkrétně na 7 milionů m2. Nové skladovací plochy, mezi nimi i velké sklady nad 10 000 m2, rostou hlavně na okraji metropolí – u Prahy, Plzně, Brna nebo také podél hranic s Německem.

Celý článek

20. 12. 2018

Miliardovou investici do Panattoni Parku Prague Airport II přináší společnost ViaPharma

Stavitel průmyslových zón Panattoni Europe buduje u středočeského Pavlova speciální halu pro česko-slovenskou společnost ViaPharma, která zajišťuje distribuci především pro síť lékáren Dr. Max. Budova s pronajímatelnou plochou 22 900 m2 bude zahrnovat sklad, kanceláře, sociální zázemí i lékárnu. Celková investice do nemovitosti a technologií přesáhne miliardu korun. Společnost ViaPharma uzavřela v Panattoni Parku Prague Airport II nájemní smlouvu na 15 let. Transakci pomohla dojednat realitně poradenská společnost CBRE. Předání haly by mělo proběhnout na konci léta příštího roku.

Celý článek

31. 8. 2018

CBRE přináší analýzu trhu průmyslových realit za Q2/2018

Aktuální míra neobsazenosti prostor se drží nadále pod hranicí 4 %. Hlavním tahounem poptávky po pronájmech velkých průmyslových prostor jsou výrobní podniky, na které připadá 44 %. Na trhu schází zejména velké budovy nabízející přes 10 tisíc m2 a přibližně 60 % prostor ve výstavbě má své uživatele ještě před dokončením.

Celý článek

23. 8. 2018

Malé sklady do 1 000 m² jako budoucnost skladování. Žádané jsou nejen v Praze

Showroomy, vzorkové prodejny, výdejní místa nebo sídla e-shopů. To jsou jen některé příklady využití malých skladů do 1 000 m². Důvodem rostoucího zájmu o malé sklady je například propojení kanceláře a skladových prostor nebo potřeba reprezentativního zázemí firmy.

Celý článek

30. 1. 2018

Specialista na logistiku cenného zboží má nové zázemí na Praze – západ

CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, zprostředkovala pronájem průmyslových prostor pro společnost LOG-IN CZ, která působí na trhu již 20 let. LOG-IN CZ poptával prostory v Praze, a nakonec zvolil jako nejvhodnější pronájem v Karlovarská Business Park na Praze západ.

Celý článek

18. 1. 2018

Advanced Supply Chain Group bude mít základnu v České Republice

Skupina Advanced Supply Chain Group se sídlem ve Velké Británii v uplynulých letech výrazně rozšířila své podnikatelské aktivity. Začínala jako poskytovatel zpracování textilu a logistických služeb, své podnikání vybudovala na znalostech maloobchodního prodeje a stala se globálním průkopníkem v oblasti komplexních inteligentních řešení dodavatelského řetězce.

Celý článek

22. 12. 2017

Veselé Vánoce a šťastný nový rok

Přejeme všem našim klientům a obchodním partnerům klidné, spokojené Vánoce a do nového roku s osmičkou na konci mnoho elánu a odhodlání.

Celý článek

20. 12. 2017

Prémiové náhradní díly nově na Praze Západ

Společnost EUROPART, přední dodavatel dílů pro nákladní vozy, návěsy, dodávkové vozy a autobusy, a partner servisních dílen pro užitková vozidla, se rozhodla rozšířit svou síť provozoven o novou lokalitu na Praze Západ. Naším úkolem nebylo jen najít vhodné skladové, ale také kancelářské prostory.

Celý článek

14. 12. 2017

Nová výdejna elektra na Zličíně

Internetový prodejce, společnost e-Beko.cz, se na nás obrátil s požadavkem najít vhodný prostor, který by sloužil nejen jako sklad, ale také výdejna zboží. Zároveň byl kladen důraz na estetickou stránku prostor.

Celý článek

7. 12. 2017

Budoucnost výrobních lokalit

Kde se bude vyrábět v roce 2025? To je důležitá otázka pro uživatele hal i investory, kteří musí rozhodnout, kam umístit své průmyslové a logistické nemovitosti. Report The Future of Global Manufacturing od CBRE a Oxford Economics zkoumá celosvětově, jaké budou hlavní lokality pro výrobu v roce 2025 a jaký budou mít vliv na průmyslové nemovitosti.

Celý článek

29. 11. 2017

Jsme lídři na českém trhu

Naší vášní je pomáhat klientům k úspěchu. Naše práce není jen o tom najít prostor. Hledáme místa, kde mohou společnosti budovat svůj úspěch, dávat práci lidem a vytvořit něcco nového. Děláme z ČR lepší místo k životu. V prvích třech čtvrtletích roku 2017 jsme měli největší podíl na trhu zprostředkovatelů průmyslových nemovitostí s 30 % podílu na transakcích zahrnujících nové pronájmy a předpronájmy.

Celý článek

20. 11. 2017

Nový park v Lovosicích má svého prvního nájemce

Park P3 Lovosice získal svého prvního nájemce díky nám. Pro společnost FM Logistic jsme zorganizovali tender, z něhož vyšel vítězně developer P3, který díky novému předpronájmu zahájí výstavbu úplně nového parku.

Celý článek

13. 11. 2017

Byli jsme součástí delegace v Korejské republice

V čem je ČR atraktivní pro korejské investory? Jaké regiony jsou nejlepší pro nové investice do výrobních závodů? A které korejské společnosti již v ČR působí? CBRE bylo součástí delegace v Korejské republice. Investiční semináře pořádal CzechInvest ve spolupráci s AFI.

Celý článek

6. 11. 2017

Q3 ve znamení pokračující silné poptávky

Statistiky z industriálního trhu za 3. čtvrtletí jsou tu.

Celý článek

26. 10. 2017

Za haly zdravější

Životní prostředí uvnitř i okolo hal a jeho spojitost s pracovními výkony lidí. To bylo téma panelové diskuse v rámci projektu Art of Space.

Celý článek

19. 10. 2017

Slovníček industriálních pojmů - Sale & Leaseback

Jako každý obor, i svět industriálních nemovitostí má svou hantýrku. Naši kolegové z Art of Space se rozhodli ji odhalit a vysvětlit. Seriál "Slovníček industriálních pojmů" startuje s pojmem "Sale & Leaseback".

Celý článek

13. 10. 2017

7 kroků k pronájmu nové haly

Jak vypadá proces pronájmu haly v praxi? Jaké kroky jsou potřeba k tomu, aby i vaše společnost mohla úspěšně otevřít brány nového skladu nebo výrobní haly?

Celý článek

4. 10. 2017

EXPO REAL 2017

Mezinárodní veletrh EXPO REAL 2017 se koná ve dnech 4.-6.10.2017 v Mnichově. CBRE bude u toho!

Celý článek

26. 9. 2017

SmartZone Kuřim má nového nájemce

Společnost I.K.V., působící v oblasti dodávek a servisu průmyslových mycích a odmašťovacích strojů, se díky CBRE přestěhuje do nové průmyslové zóny Smartzone v Kuřimi, kde najde nové, větší a reprezentativní prostory pro své podnikání s možností rozšíření svých služeb o subdodavatelské mytí a odmaštění dílů ve strojírenství.

Celý článek

22. 9. 2017

Když je třeba přejednat současné podmínky...

Společnost Yusen Logistics nás požádala o porovnání možností na trhu, protože se blížil konec jejich nájemní smlouvy. Vzhledem k omezené nabídce vhodných prostor jsme doporučili prodloužit nájem a zároveň přejednat stávající nájemní podmínky v Business Park Prague Zličín developera Amesbury.

Celý článek

5. 9. 2017

EPRIN spol. s r.o. se stěhuje do Technologického parku Brno

Naše brněnská kancelář si připsala další úspěch - nalezení vhodných prostor pro společnost EPRIN spol. s r.o. Ta nám zadala nelehký úkol - prostory v poměru výroba : kanceláře 1:1. Z nadpisu už tušíte, že jsme pro EPRIN našli řešení...

Celý článek

28. 8. 2017

Už 22 společností má díky nám letos nové prostory

V první polovině letošního roku jsme pomohli 22 úspěšným společnostem najít nové prostory, expandovat nebo přejednat podmínky o celkové ploše 123 000 m2. Důvěra a hlavně úspěch, které se za těmito čísly skrývají, nás velice těší a pevně věříme, že i v druhé polovině roku pomůžeme společnostem rozvíjet jejich podnikání a tím i celou ČR.

Celý článek

21. 8. 2017

Zdeněk Kašpar jako nová posila našeho týmu

Od srpna máme novou posilu - Zdeňka Kašpara. Ten k nám přichází ze strany nájemce, konkrétně z logistiky, kde má více než 20 let zkušeností, které nyní plánuje využít v poradenství.

Celý článek

16. 8. 2017

Nestandardní není nemožné

Čedok se na nás obrátil s poměrně nestandardním požadavkem, protože záměrem prostor nemělo být využití pro klasické skladování a navíc se mělo jednat o jednotku do 500 m2. Nic ale není nemožné, a tak se klient stěhuje do nových prostor v Segro Logistics Park Prague.

Celý článek

8. 8. 2017

Rekordní množství prostor ve výstavbě

CBRE Research Czech Republic zveřejnilo zcela nové Marketview - Česká republika industriální trh. Z čísel vyplývá, že industriální trh vstupuje do druhé poloviny roku 2017 s rekordním množstvím průmyslových nemovitostí ve výstavbě, dokonce největším od roku 2008. Dá se tak očekávat, že letos uvidíme rekordní číslo u dokončených projektů.

Celý článek

3. 8. 2017

Trojí přeshraniční spolupráce

Společně s kolegy ze Slovenska jsme byli u výstavby nové haly pro Adler Pelzer Group v Bratislavě, kterou vybudoval developer CTP. Naše spolupráce s klientem i developerem tak pokračuje i v zahraničí.

Celý článek

20. 7. 2017

Nový newsletter z Vašeho kraje!

Chcete vědět, co se děje ve Vašem kraji na trhu průmyslových nemovitostí? Zajímá Vás, které nové společnosti do regionu míří a kde jsou volné nemovitosti k pronájmu? Nechte si zasílat náš měsíční newsletter!

Celý článek

10. 7. 2017

Podíly ploch v České republice

Na našem webu Vám obvykle ukazujeme novinky z trhu průmyslových nemovitostí. Dnes bychom Vám ale chtěli ukázat trochu něco jiného.

Celý článek

3. 7. 2017

Západní a severozápadní Čechy vedou žebříček aktivity průmyslových staveb

Podle nejnovější analýzy českého průmyslového a logistického trhu společnosti CBRE zaznamenal region severozápadních Čech významný nárůst poptávky po nových průmyslových prostorech.

Celý článek

28. 6. 2017

PFM-Group změní brownfield v Kuřimi v podnikatelský park

Společnost PFM-Group položením základního kamene 22.6. odstartovala výstavbu moderního podnikatelského parku v průmyslové zóně v Kuřimi. Areál SmartZone, který vznikne na ploše dříve využívané k ukládání slévárenských písků, nabídne zájemcům 10.000 m2 vysoce variabilních prostor využitelných pro kanceláře, showroomy a navazující výrobně-skladové zázemí. Slavnostního poklepání základního kamene se kromě představitelů společnosti PFM-Group zúčastnil i starosta Kuřimi Drago Sukalovský a řada dalších VIP hostů.

Celý článek

27. 6. 2017

V-Podlahy nově na Zličíně

CBRE pomohla společnosti V-PODLAHY najít prostory nejen pro jejich novou vzorkovou prodejnu na Praze-Západ, ale i pro jejich skladové prostory. V- PODLAHY našly nové zázemí v Business Park Prague Zličín u developera Amesbury.

Celý článek

22. 6. 2017

Yanfeng slavnostně otevřel nové výrobní centrum

Jeden z nejmodernějších výrobních závodů v Evropě, který má sloužit k výrobě interiérů osobních aut, budovala CTP necelý rok. Celková rozloha činí více než 23 000 m2 a hala je konstruována do dvou podlaží. Transakci zprostředkovalo oddělní Industrial & Logistics společnosti CBRE.

Celý článek

19. 6. 2017

CBRE zastupovalo Alutech Systems při jejich relokaci do nové haly

Společnost Alutech, výrobce komponentů pro roletové systémy a sekčních vrat, před 7 lety vstoupila do České republiky s cílem proniknout na trhy střední a západní Evropy. To se podařilo, další expanze je však podmíněna rozšířením skladovacích ploch. S relokací jsme Alutechu pomohli právě my.

Celý článek

13. 6. 2017

Tirex Tyre se v srpnu 2017 stěhuje do nových prostor, i díky nám

CBRE zprostředkovala prodej stávající haly a výběr řešení pro novou halu společnosti Tirex Tyre, která se zabývá velkoobchodním prodejem pneumatik. Jako nejvhodnější řešení byl vybrán Panattoni Park Prague Airport II, a to mimojiné i proto, že klient preferoval výstavbu do vlastnictví. Nová hala bude dokončena a předána v srpnu 2017. Prodej stávající haly o velikosti 10 tisíc m2 v Modleticích byl již realizován.

Celý článek

26. 5. 2017

Prologis prodal logistický park v Ostravě

CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, zastupovala společnost Prologis při prodeji logistického parku v Ostravě, který získala společnost CBRE Global Investors. Logistický park nabízí 65 910 m2 moderních skladových a kancelářských prostor. Umístnění parku u dálnice D1 je pro české společnosti strategické, neboť umožňuje centrálně spravovat středoevropský trh.

Celý článek

17. 5. 2017

CBRE startuje projekt Art of Space

Nový projekt společnosti CBRE se zaměřuje na průmyslové zóny a skladové haly. Chce informovat, vzdělávat a nabízet prostor ke sdílení zkušeností a znalostí mezi odborníky, úřady a laickou veřejností.

Celý článek

12. 5. 2017

Q1 2017: Nejsilnější poptávka po skladech v historii

První čtvrtletí roku 2017 předznamenává další úspěšný rok na poli industriálních nemovitostí. V prvním kvartále bylo dokončeno 161 200 m2 v desíti nových budovách, čímž se celková plocha moderních industriálních ploch určených na pronájem posunula na celkových 6,47 mil. m2.

Celý článek

28. 3. 2017

Skladovací prostory v roce 2017: XXL vs. vertikální sklady

Česká republika je významným logistickým centrem. Celková plocha českých skladů činí celých 5,5 mil. m2. Zájem o skladové prostory přitom stále nabývá na síle. Z hlediska optimalizace provozních nákladů při zachování kvality služeb je v oblasti logistiky Česko zajímavé i pro zahraniční společnosti.

Celý článek

27. 3. 2017

Budoucnost logistiky jedním slovem: automatizace

Analyzovat svět současných inovací a nejmodernějších technologií není snadným úkolem. Ještě složitější je zhodnotit tento stav výhledově tak, aby bylo možné určit další vývoj logistických systémů.

Celý článek

16. 1. 2017

Realitní trh v roce 2017. Co nás čeká v industriálním sektoru?

Pryč je doba krize. Dle makroekonomické predikce Ministerstva financí ze závěru roku 2016 můžeme v roce 2017 očekávat další ekonomický růst. Česká ekonomika je ve velmi dobré kondici, dokonce slušně obstojí i v porovnání s jinými zeměmi EU, a tak se z přínosů ekonomického růstu můžeme těšit i v novém roce. To jenom potvrzuje studie Real Estate Market Outlook 2017, kterou vydala společnost CBRE, světový lídr komerčních realitních služeb.

Celý článek

24. 11. 2016

Bert Hesselink získal cenu AmCham Wings pro členy AmCham

Bert Hesselink, Senior Director ve společnosti CBRE, vyhrál cenu AmCham Wings 2016 za jeho dlouholeté předsednictví v radě pro realitní trh v rámci AmCham, pohánění její agendy vpřed a v neposlední řadě za příspěvky místnímu trhu v realitním sektoru.

Celý článek

30. 10. 2016

Společnost ARC Robotics sdružuje VŠE POD JEDNOU STŘECHOU

Spolupráce společnosti ARC Robotics s.r.o. se CBRE vyústila v pronájem dvou jednotek v CTZone Plzeň.

Celý článek

15. 8. 2016

Společnost Lightway zaplnila poslední volnou jednotku haly C v Business Parku Chrášťany

Spolupráce společnosti Lightway se CBRE s.r.o. vyústila v pronájem poslední volné jednotky v hale C Business Parku Chrášťany.

Celý článek

19. 7. 2016

Park P3 Prague D11 roste raketovou rychlostí – 40 000 m2 budova ve výstavbě pro FM Logistic

Společnost P3, vlastník, developer a správce průmyslových nemovitostí s celoevropskou působností, zahájila výstavbu nové haly v parku P3 Prague D11 pro společnost FM Logistic. Druhá a zároveň největší budova tohoto parku bude mít rozlohu 40 000 m2, přičemž více jak třetina haly je stavěna na míru (BTS) pro francouzskou rodinnou společnost FM Logistic. Transakci zprostředkovala společnost CBRE.

Celý článek

29. 6. 2016

Bert Hesselink přebírá pozici Head of Industrial & Logistics ve společnosti CBRE

Společnost CBRE, světový lídr v sektoru komerčních realitních služeb, oznámila změnu ve vedení divize průmyslových a logistických služeb. Do funkce Head of Industrial & Logistics CBRE byl nově jmenován Bert Hesselink, který tuto pozici převezme od Michala Bezděky.

Celý článek

22. 6. 2016

Společnost CTP poskytla prostory dalšímu českému nájemci

Firma Zenit si pronajala v Brně necelých 1.000 m2

Celý článek

13. 5. 2016

Rozhovor s Richardem Curranem pro ČSA Review

Richard Curran přišel do Prahy před více než dvěma dekádami a změny, kterými město procházelo, prožíval jak v osobním životě, tak jako profesionál v oboru realit.

Celý článek

5. 4. 2016

Industriální realitní sektor zaznamenal zvýšený zájem ze strany čínských investorů

Od ledna 2015 byl zprostředkován společnostem s převážným podílem čínského kapitálu pronájem cca 80 tis. m2 industriálních ploch v ČR.

Celý článek

18. 3. 2016

Společnost Xpress Trans se stala prvním nájemcem haly F v SEGRO Logistics Park Prague

CBRE zprostředkovala firmě Xpress Trans pronájem skladu v západní části Prahy

Celý článek

16. 3. 2016

Německé e-shopy stále častěji obsluhují své zákazníky z českých skladů

Z výsledků studie společnosti CBRE, světového lídra v sektoru komerčních realitních služeb, vyplývá, že si odvětví e-commerce získalo pozici tahouna realitního trhu a jeho význam i nadále roste.

Celý článek