Přehled na míru

Náš profesionál Vás bude kontaktovat a nabídne Vám na míru nejlepší prostory odpovídající Vašim potřebám.

Pomáhá Vám

Novinky

Kategorie novinek

13. 10. 2017

7 kroků k pronájmu nové haly

Co všechno předchází tomu, než si pronajmete novou nemovitost? Podívejte se na naši infografiku. A pokud si nevíte rady, zavolejte nám, pomůžeme Vám s vyhledáním těch správných prostor.

Celý článek

4. 10. 2017

EXPO REAL 2017

Mezinárodní veletrh EXPO REAL 2017 se koná ve dnech 4.-6.10.2017 v Mnichově. CBRE bude u toho!

Celý článek

26. 9. 2017

SmartZone Kuřim má nového nájemce

Společnost I.K.V., působící v oblasti dodávek a servisu průmyslových mycích a odmašťovacích strojů, se díky CBRE přestěhuje do nové průmyslové zóny Smartzone v Kuřimi, kde najde nové, větší a reprezentativní prostory pro své podnikání s možností rozšíření svých služeb o subdodavatelské mytí a odmaštění dílů ve strojírenství.

Celý článek

22. 9. 2017

Když je třeba přejednat současné podmínky...

Společnost Yusen Logistics nás požádala o porovnání možností na trhu, protože se blížil konec jejich nájemní smlouvy. Vzhledem k omezené nabídce vhodných prostor jsme doporučili prodloužit nájem a zároveň přejednat stávající nájemní podmínky v Business Park Prague Zličín developera Amesbury.

Celý článek

5. 9. 2017

EPRIN spol. s r.o. se stěhuje do Technologického parku Brno

Naše brněnská kancelář si připsala další úspěch - nalezení vhodných prostor pro společnost EPRIN spol. s r.o. Ta nám zadala nelehký úkol - prostory v poměru výroba : kanceláře 1:1. Z nadpisu už tušíte, že jsme pro EPRIN našli řešení...

Celý článek

28. 8. 2017

Už 22 společností má díky nám letos nové prostory

V první polovině letošního roku jsme pomohli 22 úspěšným společnostem najít nové prostory, expandovat nebo přejednat podmínky o celkové ploše 123 000 m2. Důvěra a hlavně úspěch, které se za těmito čísly skrývají, nás velice těší a pevně věříme, že i v druhé polovině roku pomůžeme společnostem rozvíjet jejich podnikání a tím i celou ČR.

Celý článek

21. 8. 2017

Zdeněk Kašpar jako nová posila našeho týmu

Od srpna máme novou posilu - Zdeňka Kašpara. Ten k nám přichází ze strany nájemce, konkrétně z logistiky, kde má více než 20 let zkušeností, které nyní plánuje využít v poradenství.

Celý článek

16. 8. 2017

Nestandardní není nemožné

Čedok se na nás obrátil s poměrně nestandardním požadavkem, protože záměrem prostor nemělo být využití pro klasické skladování a navíc se mělo jednat o jednotku do 500 m2. Nic ale není nemožné, a tak se klient stěhuje do nových prostor v Segro Logistics Park Prague.

Celý článek

8. 8. 2017

Rekordní množství prostor ve výstavbě

CBRE Research Czech Republic zveřejnilo zcela nové Marketview - Česká republika industriální trh. Z čísel vyplývá, že industriální trh vstupuje do druhé poloviny roku 2017 s rekordním množstvím průmyslových nemovitostí ve výstavbě, dokonce největším od roku 2008. Dá se tak očekávat, že letos uvidíme rekordní číslo u dokončených projektů.

Celý článek

3. 8. 2017

Trojí přeshraniční spolupráce

Společně s kolegy ze Slovenska jsme byli u výstavby nové haly pro Adler Pelzer Group v Bratislavě, kterou vybudoval developer CTP. Naše spolupráce s klientem i developerem tak pokračuje i v zahraničí.

Celý článek

20. 7. 2017

Nový newsletter z Vašeho kraje!

Chcete vědět, co se děje ve Vašem kraji na trhu průmyslových nemovitostí? Zajímá Vás, které nové společnosti do regionu míří a kde jsou volné nemovitosti k pronájmu? Nechte si zasílat náš měsíční newsletter!

Celý článek

10. 7. 2017

Podíly ploch v České republice

Na našem webu Vám obvykle ukazujeme novinky z trhu průmyslových nemovitostí. Dnes bychom Vám ale chtěli ukázat trochu něco jiného.

Celý článek

3. 7. 2017

Západní a severozápadní Čechy vedou žebříček aktivity průmyslových staveb

Podle nejnovější analýzy českého průmyslového a logistického trhu společnosti CBRE zaznamenal region severozápadních Čech významný nárůst poptávky po nových průmyslových prostorech.

Celý článek

28. 6. 2017

PFM-Group změní brownfield v Kuřimi v podnikatelský park

Společnost PFM-Group položením základního kamene 22.6. odstartovala výstavbu moderního podnikatelského parku v průmyslové zóně v Kuřimi. Areál SmartZone, který vznikne na ploše dříve využívané k ukládání slévárenských písků, nabídne zájemcům 10.000 m2 vysoce variabilních prostor využitelných pro kanceláře, showroomy a navazující výrobně-skladové zázemí. Slavnostního poklepání základního kamene se kromě představitelů společnosti PFM-Group zúčastnil i starosta Kuřimi Drago Sukalovský a řada dalších VIP hostů.

Celý článek

27. 6. 2017

V-Podlahy nově na Zličíně

CBRE pomohla společnosti V-PODLAHY najít prostory nejen pro jejich novou vzorkovou prodejnu na Praze-Západ, ale i pro jejich skladové prostory. V- PODLAHY našly nové zázemí v Business Park Prague Zličín u developera Amesbury.

Celý článek

22. 6. 2017

Yanfeng slavnostně otevřel nové výrobní centrum

Jeden z nejmodernějších výrobních závodů v Evropě, který má sloužit k výrobě interiérů osobních aut, budovala CTP necelý rok. Celková rozloha činí více než 23 000 m2 a hala je konstruována do dvou podlaží. Transakci zprostředkovalo oddělní Industrial & Logistics společnosti CBRE.

Celý článek

19. 6. 2017

CBRE zastupovalo Alutech Systems při jejich relokaci do nové haly

Společnost Alutech, výrobce komponentů pro roletové systémy a sekčních vrat, před 7 lety vstoupila do České republiky s cílem proniknout na trhy střední a západní Evropy. To se podařilo, další expanze je však podmíněna rozšířením skladovacích ploch. S relokací jsme Alutechu pomohli právě my.

Celý článek

13. 6. 2017

Tirex Tyre se v srpnu 2017 stěhuje do nových prostor, i díky nám

CBRE zprostředkovala prodej stávající haly a výběr řešení pro novou halu společnosti Tirex Tyre, která se zabývá velkoobchodním prodejem pneumatik. Jako nejvhodnější řešení byl vybrán Panattoni Park Prague Airport II, a to mimojiné i proto, že klient preferoval výstavbu do vlastnictví. Nová hala bude dokončena a předána v srpnu 2017. Prodej stávající haly o velikosti 10 tisíc m2 v Modleticích byl již realizován.

Celý článek

26. 5. 2017

Prologis prodal logistický park v Ostravě

CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, zastupovala společnost Prologis při prodeji logistického parku v Ostravě, který získala společnost CBRE Global Investors. Logistický park nabízí 65 910 m2 moderních skladových a kancelářských prostor. Umístnění parku u dálnice D1 je pro české společnosti strategické, neboť umožňuje centrálně spravovat středoevropský trh.

Celý článek

17. 5. 2017

CBRE startuje projekt Art of Space

Nový projekt společnosti CBRE se zaměřuje na průmyslové zóny a skladové haly. Chce informovat, vzdělávat a nabízet prostor ke sdílení zkušeností a znalostí mezi odborníky, úřady a laickou veřejností.

Celý článek

12. 5. 2017

Q1 2017: Nejsilnější poptávka po skladech v historii

První čtvrtletí roku 2017 předznamenává další úspěšný rok na poli industriálních nemovitostí. V prvním kvartále bylo dokončeno 161 200 m2 v desíti nových budovách, čímž se celková plocha moderních industriálních ploch určených na pronájem posunula na celkových 6,47 mil. m2.

Celý článek

28. 3. 2017

Skladovací prostory v roce 2017: XXL vs. vertikální sklady

Česká republika je významným logistickým centrem. Celková plocha českých skladů činí celých 5,5 mil. m2. Zájem o skladové prostory přitom stále nabývá na síle. Z hlediska optimalizace provozních nákladů při zachování kvality služeb je v oblasti logistiky Česko zajímavé i pro zahraniční společnosti.

Celý článek

27. 3. 2017

Budoucnost logistiky jedním slovem: automatizace

Analyzovat svět současných inovací a nejmodernějších technologií není snadným úkolem. Ještě složitější je zhodnotit tento stav výhledově tak, aby bylo možné určit další vývoj logistických systémů.

Celý článek

16. 1. 2017

Realitní trh v roce 2017. Co nás čeká v industriálním sektoru?

Pryč je doba krize. Dle makroekonomické predikce Ministerstva financí ze závěru roku 2016 můžeme v roce 2017 očekávat další ekonomický růst. Česká ekonomika je ve velmi dobré kondici, dokonce slušně obstojí i v porovnání s jinými zeměmi EU, a tak se z přínosů ekonomického růstu můžeme těšit i v novém roce. To jenom potvrzuje studie Real Estate Market Outlook 2017, kterou vydala společnost CBRE, světový lídr komerčních realitních služeb.

Celý článek

24. 11. 2016

Bert Hesselink získal cenu AmCham Wings pro členy AmCham

Bert Hesselink, Senior Director ve společnosti CBRE, vyhrál cenu AmCham Wings 2016 za jeho dlouholeté předsednictví v radě pro realitní trh v rámci AmCham, pohánění její agendy vpřed a v neposlední řadě za příspěvky místnímu trhu v realitním sektoru.

Celý článek

30. 10. 2016

Společnost ARC Robotics sdružuje VŠE POD JEDNOU STŘECHOU

Spolupráce společnosti ARC Robotics s.r.o. se CBRE vyústila v pronájem dvou jednotek v CTZone Plzeň.

Celý článek

15. 8. 2016

Společnost Lightway zaplnila poslední volnou jednotku haly C v Business Parku Chrášťany

Spolupráce společnosti Lightway se CBRE s.r.o. vyústila v pronájem poslední volné jednotky v hale C Business Parku Chrášťany.

Celý článek

19. 7. 2016

Park P3 Prague D11 roste raketovou rychlostí – 40 000 m2 budova ve výstavbě pro FM Logistic

Společnost P3, vlastník, developer a správce průmyslových nemovitostí s celoevropskou působností, zahájila výstavbu nové haly v parku P3 Prague D11 pro společnost FM Logistic. Druhá a zároveň největší budova tohoto parku bude mít rozlohu 40 000 m2, přičemž více jak třetina haly je stavěna na míru (BTS) pro francouzskou rodinnou společnost FM Logistic. Transakci zprostředkovala společnost CBRE.

Celý článek

29. 6. 2016

Bert Hesselink přebírá pozici Head of Industrial & Logistics ve společnosti CBRE

Společnost CBRE, světový lídr v sektoru komerčních realitních služeb, oznámila změnu ve vedení divize průmyslových a logistických služeb. Do funkce Head of Industrial & Logistics CBRE byl nově jmenován Bert Hesselink, který tuto pozici převezme od Michala Bezděky.

Celý článek

22. 6. 2016

Společnost CTP poskytla prostory dalšímu českému nájemci

Firma Zenit si pronajala v Brně necelých 1.000 m2

Celý článek

13. 5. 2016

Rozhovor s Richardem Curranem pro ČSA Review

Richard Curran přišel do Prahy před více než dvěma dekádami a změny, kterými město procházelo, prožíval jak v osobním životě, tak jako profesionál v oboru realit.

Celý článek

5. 4. 2016

Industriální realitní sektor zaznamenal zvýšený zájem ze strany čínských investorů

Od ledna 2015 byl zprostředkován společnostem s převážným podílem čínského kapitálu pronájem cca 80 tis. m2 industriálních ploch v ČR.

Celý článek

18. 3. 2016

Společnost Xpress Trans se stala prvním nájemcem haly F v SEGRO Logistics Park Prague

CBRE zprostředkovala firmě Xpress Trans pronájem skladu v západní části Prahy

Celý článek

16. 3. 2016

Německé e-shopy stále častěji obsluhují své zákazníky z českých skladů

Z výsledků studie společnosti CBRE, světového lídra v sektoru komerčních realitních služeb, vyplývá, že si odvětví e-commerce získalo pozici tahouna realitního trhu a jeho význam i nadále roste.

Celý článek

4. 3. 2016

Slovenský výrobce zdravotnického materiálu obsadil sklad v Jenči

CBRE pronajala společnosti Chirana T.Injecta skladový prostor na západě Prahy

Celý článek

9. 2. 2016

V Chebu začíná výstavba logistické haly pro DHL Supply Chain

CBRE zprotředkovala pronájem 13.600 m2 v Panattoni Park Cheb

Celý článek

5. 1. 2016

Flexible metals, společnost skupiny Hyspan, vstupuje na český trh

Americká výrobní společnost Flexible metals, světový výrobce součástek pro automobilový průmysl, se rozhodla expandovat v rámci evropského trhu i do České republiky.

Celý článek

14. 12. 2015

CBRE rozšiřuje své služby v oblasti Industrial

CBRE, světový lídr v sektoru komerčních realitních služeb, rozšiřuje svou nabídku integrovaných služeb v oblasti Industrial. V souladu s touto strategií byl Michal Bezděka jmenován na pozici Head of Industrial.

Celý článek

29. 11. 2015

Nupharo Kampus zahajuje zkušební provoz

Technologické a inovační centrum Nupharo v Ústeckém kraji zahajuje zkušební provoz a ukončuje tím tak dvouletou etapu výstavby areálu, který se rozprostírá na ploše 7 ha u dálnice spojující Prahu, Drážďany a Berlín.

Celý článek

26. 10. 2015

CBRE: Automobiloví dodavatelé mají zájem o nové regiony

Poptávka automobilových dodavatelů bude v roce 2015 nejvyšší za posledních pět let.

Celý článek

26. 10. 2015

Industrial Research Forum – 3Q 2015

Industrial Research Forum si dovoluje zveřejnit předběžné údaje o trhu se skladovými a výrobními nemovitostmi v České republice ve _x001D_3. čtvrtletí 2015.

Celý článek

14. 10. 2015

Business Park Prague Chrášťany má nového nájemce

Messer Eutectic Castolin přechází do developerského projektu

Celý článek

23. 9. 2015

Do Panattoni Parku Cheb vstupuje první čínský výrobce společnost BWI Group

V Panattoni Parku Cheb byla symbolicky zahájena první výstavba pro čínského investora, společnost BWI Group, předního světového producenta komponentů pro automobilový průmysl.

Celý článek

22. 9. 2015

Westpoint distribution park získal nového nájemce

Český distributor alkoholických nápojů se letos v srpnu nastěhoval do nových komerčních prostor ve Westpoint Distribution Parku v Praze.

Celý článek

21. 9. 2015

Industrial team CBRE zprostředkoval pro společnost MC Immobilien prodej skladového objektu v Jažlovici u Prahy

Industrial team CBRE zprostředkoval pro společnost MC Immobilien prodej skladového objektu v Jažlovici u Prahy. Skladové prostory o výměře 850 m2 už mají svého nového majitele.

Celý článek

2. 9. 2015

Průmyslový areál v Krompachách byl prodán během 6 měsíců

Prodej skladů a logistických prostor v Krompachách zorganizovala společnost CBRE

Celý článek

19. 8. 2015

CBRE rozšiřuje industriální tým a služby klientům, otevírá jako první pobočku na Moravě

CBRE, světový lídr v sektoru komerčních realitních služeb, posiluje svoji pozici na industriálním trhu a expanduje na Moravu, kde otevírá svoji pobočku. Region Moravy bude mít na starosti nová posila CBRE – Sebastian Kovačič.

Celý článek

13. 8. 2015

CBRE prodala skladový areál v Jažlovicí u Prahy

MC Immobilien s.r.o. si pro prodej svého areálu vybrala společnost CBRE

Celý článek