Pomůžeme Vám

Náš profesionál Vás bude kontaktovat a nabídne Vám zdarma nejlepší prostory odpovídající Vašim potřebám.

Pomáhá Vám

Kupecký dvůr býval skutečnou tvrzí, oddělenou od ostatního města. Sloužil k ochraně kupců a jejich zboží. Z poplatku na ochranu se časem vyvinulo povinné clo ze zboží dováženého do Prahy nebo projíždějícího Prahou. Již ve 14. st. se clu říkalo staroněmeckým slovem ungelt, odtud i název pro celý kupecký dvůr. Kupci zde byli velmi spokojeni, mnozí se zde usadili natrvalo.

O několik málo století se historie opakuje – od roku 1996, kdy je tento objekt zrekonstruován a znovu uveden do provozu současným vlastníkem, byla budova prakticky ze 100% obsazena. Pokud se nájemce přece jen rozhodl opustit kanceláře v Ungeltu, bylo to vždy jen z důvodu expanze, kterou nebylo možné realizovat v samotném Ungeltu.

Dnešní areál Ungeltu tvoří 12 domů, které přiléhájí k vlastnímu kupeckému dvoru. Na domech jsou stopy architektonických slohů všech dob, každý dům je jiný, přesto dohromady vytvářejí harmonický celek. Opět zde můžeme najít paralelu mezi historií a přítomností – business jednotlivých nájemců se může vhodně doplňovat a tato synergie může být využita pro akceleraci obchodů a generaci zisku. Pokud chcete využít kouzla staré Prahy, chcete psát současnou historie významného místa a zároveň sídlit v moderních prostorech, je pro vás Ungelt jedinečnou příležitostí.

Týn 639/1, Praha 1 (Mapa) Není k dispozici
Nachází se v srdci pražského Starého města. Nově zrekonstruovaná budova v klidném prostředí Energetická náročnost G
Minimální velikost kanceláří / 180 m²
Odeslat PDF na e-mail

Potřebujete
více informací?

Zobrazit MHD

Potřebujete více informací?

Zanechte nám na sebe kontakt a náš konzultant se Vám ozve

Potřebujete více informací o této budově?

Nechte si zaslat dodatečné informace v PDF dokumentu, který snadno vytisknete.