Zanechte nám na sebe kontakt, brzy se Vám ozveme s nabídkou

nebo
Pomáhá Vám
17. 1. 2019
Tým Building Consultancy se podílel na projektech finalistů

Pátá jubilejní CBRE Zasedačka roku má rekordní počet účastníků

Do soutěže se přihlásilo rekordních 101 společností, z nichž odborné poroty, jednotlivých kategorií vybraly 44 finalistů. Mezi finalisty se dostaly také společnosti, kterým s designem nebo project managementem kanceláří pomáhal náš tým Building Consultancy. A jestli se dočkají Accenture Services, KPMG, Verizon, Veeam Software nebo Johnson & Johnson jedné z cen od firmy Rückl od designera Ronyho Plesla nebo Bomma od designera Oty Svobody, se dozvíte v únoru.

Porota 5. ročníku

Hlavní porota ve složení Eva Jiřičná, Alexandra Tomášková (Skanska), Richard Curran (CBRE), Jiří Kejval (Techo), Jan Musil (LIKO-S), Tomáš Jindříšek (Dark Side) a Pavel Maurer (Grand Restaurant) vybrala finalisty kategorií Zasedačka roku, Kancelář jako DNA firmy, Nejatraktivnější pracovní prostředí a Malá kancelář.

O finalistech v odborných kategoriích rozhodli odborní garanti - Zdravá kancelář (odborný garant Česká rada pro šetrné budovy), Kanceláře pro budoucí výzvy (odborný garant společnost Skanska), Chytrá spolupráce (odborný garant společnost Spaceti), Architektonický návrh (odborný garant ČVUT a o vítězi rozhodnou studenti ve spolupráci s předsedkyní poroty Evou Jiřičnou). Letos opět může hlasovat i široká veřejnost v kategorii Hlasování veřejnosti na zasedackaroku.evropa2.cz. Vítězové budou oznámeni a oceněni na slavnostním vyhlášení v únoru 2019 novými cenami od společnosti Rückl a Bomma ve spolupráci s Gravelli.

Sešel se rekordní počet projektů, převažují IT společnosti

„Letos bylo rozhodování těžší než v předcházejících letech. Jednak proto, že se nám sešlo nejvíc projektů. A pak, podoba firemních prostor začíná mít sice vysoký standard, ale na druhé straně jsou si kanceláře hodně podobné. Hledali jsme opravdu ty nejlepší, v nichž jsou uplatněny evidentně nové designové i funkční řešení,“ říká Eva Jiřičná, světoznámá architektka a předsedkyně poroty CBRE Zasedačka roku

“Nižborská sklárna Rückl je jedinečná svou dlouhou historií, díky které můžeme při tvorbě produktů čerpat z prověřených sklářských postupů a posouvat je na další úroveň. Ručně foukané i broušené křišťálové produkty tak vzdávají hold tradici, zároveň jsou však současné a unikátní. Tohoto principu jsme se drželi i při tvorbě cen pro CBRE Zasedačka roku, proto věříme, že se jednotlivé křišťálové ceny stanou hrdým doplňkem všech vítězných kanceláří,” uvádí umělecký ředitel sklárny Rückl Rony Plesl.

Do soutěže CBRE Zasedačka roku 2018 se přihlásilo rekordních 101 firem. Jednoznačnou převahu mají opět IT společnosti. Mezi finalisty jsou čtyři coworkingová centra a dalšími zastoupenými obory jsou e-commerce, finanční sektor, společnosti z oblasti médií a marketingu, obchodní společnosti, advokátní kanceláře nebo společnosti z oblasti výroby.

„Do letošního ročníku se nám opět přihlásila coworkingová centra a minulý rok dokonce coworkingy vyhrály dvě kategorie. CBRE Zasedačka roku tedy podtrhuje trend, že coworkingová centra jsou vedle klasických kanceláří zajímavé řešení nejen pro práci jednotlivců, ale také pro menší týmy, které pracují krátkodobě pro firmy s nedostačujícím pracovním prostorem,“ doplňuje Kateřina Havlová, Associate Director A&T Services – Office ve společnosti CBRE.

Mezi finalisty je nejvíce pražských firem

Mezi finalisty je letos většina firem z Prahy. Brno reprezentují společnosti The Distillery - Social Reactor, The Funtasty, Avast Software, Lundegaard, STRV a AREAL SLATINA. Jsou zde, ale i firmy z dalších regionů jako CHALET servis z Bludova, LD Seating z Boskovic, Verizon z Ostravy, KOMA Modular z Vizovic a Madeo ventures ze Zlína. Odborná porota rozhodovala na základě hodnotících kritérií z hlediska designu, originality, inovace, praktičnosti a atraktivity pracovního prostředí pro zaměstnance.

Tým Building Consultancy se podílel na projektech finalistů

Jak již bylo na úvod řečeno, také náš tým BCD se podílel na několika projektech, které poroty zařadily mezi finalisty. Jedná se o:

  • Accenture Services – společnosti, sídlící v holešovickém Visionary, pomáhal tým s project managementem příprav kancelářských prostor.

  • KPMG – na budově Florenc Office Center, která je známější jako budova KPMG HQ, zanechalo CBRE v posledních několika letech silnou stopu. Bývalého majitele ZFP Investments jsme zastupovali během nového jednání o pronájmu společnosti KPMG, dále jsme zajistili správu nemovitosti a účetní služby a stejně tak služby projektového managementu během komplexní rekonstrukce budovy. Na závěr jsme ZFP Investments zastupovali při prodeji budovy korejskému investorovi.

  • Verizon – ostravská Nová Karolína Park se může pyšnit zajímavým nájemcem jakým je Verizon. Tomu náš tým BCD pomáhal jak s workplace strategy, tak designem nových kanceláří.

  • Veeam Software – společnosti jsme nepomáhali jen se zajištěním pronájmu vhodného kancelářského prostoru, ale také s workplace strategy a designem jejich kanceláří. Nahlédněte, jak to u nich vypadá v holešovickém ArtGenu.

  • Johnson & Johnson – nejdřív jsme společnosti pomohli najít vhodné kancelářské prostory v budově Mechanica v bývalém areálu továrny Walter a pak se do díla pustil tým BCD. Ten se postaral jak o workplace strategy, tak project management. Jestli si projekt odnese nějakou cenu v soutěži nevíme, ale už teď nás těší, že úspěch českého projektu se donesl až do Moskvy, Kyjeva a Velké Británie. Karel Loupal, Workplace Design Lead CBRE, v těchto zemích vede služby workplace strategies a change managementu. Podívejte se, v jakém inspirativním prostředí teď zaměstnanci Johnson & Johnson pracují.

Další finalisté CBRE Zasedačka roku 2018

Accenture Services

KOMA Modular

Ackee

KPMG

ALEF NULA

LD Seating

Aon CEE

Livesport

AREAL SLATINA

Lundegaard

Arval

Madeo ventures

Ateliér Black n' Arch

mBank

Avast Software

Nano Energies

BOHEMIA ENERGY

PwC

Brit

REDSIDE investiční společnost

Business Link

SinnerSchrader

CZECH PROMOTION group

Seznam.cz

Dentons

Slevomat

Dentsu Aegis Network

Sněmovní 7

DHL Supply Chain

STRV

Dimension Data

ŠKODA AUTO DigiLab

Glami.cz

Taste

Horizon Holding

The Distillery - Social Reactor

HubHub

The Funtasty

CHALET servis

Trask solutions

Johnson & Johnson

Veeam Software

Karlín Group

Verizon

Mezi finalisty v kategorii Architektonický návrh jsou tato studia KOGAA Studio (s návrhem projektu The Distillery - Social Reactor), KURZ architects (s návrhem společnosti SinnerSchrader), Studio Perspektiv (s návrhem prostorů pro HubHub a Trask solutions), PROGRES ATELIER (s návrhem společnosti Aon) a Vladan Běhal Design (s návrhem společnosti Karlín Group).

O soutěži CBRE Zasedačka roku – www.zasedackaroku.cz

Soutěž vyhlašuje a zastřešuje společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb. V roce 2014 proběhl první ročník. Od té doby se do soutěže v České republice zapojilo přes 400 firem a porota z nich vybrala 174 finalistů. Soutěž získala mezinárodní rozměr a v současnosti probíhá také na Slovensku, v Rakousku, Polsku, Rumunsku a Belgii. Generálními partnery jsou společnosti Skanska, LIKO-S a Techo, hlavními partnery jsou Ecophon, Microoffice, Nespresso, Proudly, Spaceti a Underline. Mezi další partnery patří AI-DESIGN, AmCham, Česká rada pro šetrné budovy, ČVUT - katedra architektury a e-kolo.cz. Design ocenění navrhly společnosti Rückl a Bomma ve spolupráci s Gravelli. Mediálními partnery jsou Forbes, E15, mediální skupina Lagardere (Evropa 2 a Radio ZET), kancelarsnu.cz, archspace.cz, inspirati.cz, markething.cz, morethanoffice a cbreproperties.cz. Více o soutěži se dozvíte na webových stránkách www.zasedackaroku.cz.