Zanechte nám na sebe kontakt, brzy se Vám ozveme s nabídkou

nebo
Pomáhá Vám
22. 3. 2018
Začátkem roku 2017 zakoupila investiční skupina Penta areál bývalého Nuselského pivovaru. Prostor by měl být využit převážně pro rezidenční výstavbu, zahrnující až 400 nově vzniklých bytů.

Nuselský pivovar

Příběhy kancelářských budov

Příběhy kancelářských budov: Kanceláře a rezidence z areálu Nuselského pivovaru

Začátkem roku 2017 zakoupila investiční skupina Penta areál bývalého Nuselského pivovaru. Prostor by měl být využit převážně pro rezidenční výstavbu, zahrnující až 400 nově vzniklých bytů. Dominantou objektu je památkově chráněná budova pivovaru ze 17. století, ve které by měli vzniknout atypické kanceláře i prostory pro retail. Územní studie předběžně počítá také s náměstím, kavárnami nebo restauracemi.

Zdroj:Wikipedie

Historie Nuselského pivovaru

Nuselský pivovar a jeho budovy se nalézají v Nuselském údolí v prostoru mezi Bělehradskou, Otakarovou a Křesomyslovou ulicí v městské části Praha 4 v Nuslích. Pivovar byl založen hrabětem Janem Josefem Sezimou z Vrtby v roce 1694. Od něj jej v roce 1857 zakoupil měšťan Antonín Procházka a v roce 1897 přešel do vlastnictví Pražské úvěrové banky a vznikla společnost Akciový pivovar v Nuslích u Prahy.

Nuselský pivovar se stal postupně největším průmyslovým pivovarem nejen v Čechách, ale i ve střední Evropě. Staletá tradice vaření piva však v roce 1958 skončila. Část pivovaru poté fungovala jako sladovna a ležácké sklepy si pro své účely upravily České vinařské závody. Od 80. let 20. století objekt v podstatě chátrá. Jeho nejhodnotnější části jsou ale od roku 2000 prohlášeny za kulturní památku.

Všechny příběhy kancelářských budov

  1. Příběhy kancelářských budov: Rustonka
  2. Příběhy kancelářských budov: A7 Office Centrum

  3. Příběhy kancelářských budov: Corso Karlín

  4. Příběhy kancelářských budov: Nuselský pivovar

  5. Příběhy kancelářských budov: FIVE

  6. Příběhy kancelářských budov: Florentinum