Zanechte nám na sebe kontakt, brzy se Vám ozveme s nabídkou

nebo
Pomáhá Vám
3. 9. 2017
Současný areál nabízí ve 4 objektech kombinaci kancelářských a komerčních prostor s více než 14 000 m2 užitné plochy a dále 200 komfortních garážových stání

Příběhy kancelářských budov: A7 Office Centrum

Na místě bývalého Prvního měšťanského pivovaru je dnes moderní komplex

A7 Office Center je moderní administrativní a obchodní komplex situovaný v lukrativní lokalitě Prahy 7, Holešovicích, náležející do širšího centra. Současný areál nabízí ve 4 objektech kombinaci kancelářských a komerčních prostor s více než 14 000 m2 užitné plochy a dále 200 komfortních garážových stání pro potřeby nájemců. Dominantou celého areálu je zrekonstruovaná budova bývalého Holešovického pivovaru, známého jako První měšťanský pivovar, která spolu se zrekonstruovanou bývalou správní budovou pivovaru a 2 novými objekty tvoří architektonicky výjimečný komplex spojující moderní administrativní a obchodní prostory s nosnými prvky konce 19. století.

Historie místa

Budova Prvního měšťanského pivovaru vznikla v roce 1895, kdy se pražští konšelé a městská rada usnesli o výstavbě svého pivovaru. Za místo stavby byla vybrána rozlehlá plošina v ohybu Vltavy, lokalita zvaná Maniny v Holešovicích. Tradiční průmyslovou čtvrtí se Holešovice staly od 2. poloviny 19. století. Tehdy nejmladší část Prahy patřila zároveň k nejživějším částem města. Práce na pivovaru probíhaly rychle a již roku 1897 bylo vystaveno první pivo. Pivovar vařil pivo do konce března 1998, společnost Pražské pivovary ho zavřela, protože chtěla soustředit výrobu piva v metropoli pouze do dvou míst, konkrétně na Smíchov a do Braníka.

Jak probíhala přestavba

Přestavba pivovaru začala v roce 2006, kdy zde vznikl původně rezidenční a následně i kancelářský projekt. Přeměna celého areálu v sobě zdařile spojila rekonstrukci původních památkově chráněných budov a výstavbu několika nových kancelářských a bytových objektů. Současné prostory odpovídají nejnáročnějším požadavkům nájemců včetně technického vybavení a flexibility vnitřního uspořádání. Přízemí objektů nabízí prostory vhodné k obchodnímu využití. Součástí komplexu je rovněž zelená zóna určená k odpočinku a relaxaci.

Všechny příběhy kancelářských budov

  1. Příběhy kancelářských budov: Rustonka
  2. Příběhy kancelářských budov: A7 Office Centrum

  3. Příběhy kancelářských budov: Corso Karlín