Zanechte nám na sebe kontakt, brzy se Vám ozveme s nabídkou

nebo
Pomáhá Vám
24. 9. 2017
Prostory původní strojírny Ruston & spol. aktuálně nabízí kvalitní kancelářské prostory a služby v blízkosti řeky Vltavy s velmi dobrou dopravní dostupností, v blízkosti zastávek metra, autobusů i tramvají a Sokolovské ulice

Příběhy kancelářských budov: Rustonka

Rustonku najdete v Karlíně

Budova Rustonka se nachází v jedné z nejvíce rozvíjejících se částí v Praze, a to v Karlíně na Praze 8. Prostory původní strojírny Ruston & spol. aktuálně nabízí kvalitní kancelářské prostory a služby v blízkosti řeky Vltavy s velmi dobrou dopravní dostupností, v blízkosti zastávek metra, autobusů i tramvají a Sokolovské ulice, která je jednou z hlavních dopravních tepen, umožňující rychlé spojení s centrem Prahy i výpadovkami mimo město.

Dokončení na začátku roku 2018

Komplex, jehož dokončení je očekáváné začátkem roku 2018, v uplynulých letech změnil několikrát své vlastníky a nyní i účel. Po původní továrně zdědí už jenom pojmenování. Obchody budou jen v přízemí a zaberou jen zlomek z celkové plochy, většinu místa obsadí kanceláře.

Historie strojírny Ruston & spol.

Strojírnu Ruston & spol. založili v roce 1832 bratři Thomasovi, o devět let později ji koupil Joseph John Ruston, který konstruoval parníky. Rustonka se do historie pražského průmyslu v 19. století zapsala především díky výrobě kotlů, parních strojů, parníků a mostních konstrukcí. Dominantou továrny byla ústřední kotelna s komínem, která se dochovala jako nejstarší a pocházela z poloviny 19. století.

V roce 1912 koupily Rustonku Elektrické podniky královského hlavního města Prahy a zřídily tam opravnu kolejových vozidel a kolejí. Dopravním podnikům sloužila až do roku 1994, poté se coby Pražská strojírna osamostatnila. Soubor budov byl využívaný do roku 2005, kdy jej koupila skupina J&T. V roce 2007 došlo na plošnou demolici.

Všechny příběhy kancelářských budov

  1. Příběhy kancelářských budov: Rustonka
  2. Příběhy kancelářských budov: A7 Office Centrum

  3. Příběhy kancelářských budov: Corso Karlín