Zanechte nám na sebe kontakt, brzy se Vám ozveme s nabídkou

nebo
Pomáhá Vám
25. 4. 2017
Telefonní budky kdysi podpořily mobilitu tím, že nám umožnily vyřídit hovor i mimo domov či kancelář. S nástupem mobilních telefonů naopak vynikla jejich fixace na jediné místo a na čas z našich životů vymizely.

Lenka Čábelová

manažerka komunikace Microsoft Česká a Slovenská republika

Jak se pracuje v pracovní budce?

Současné technologie umožňují pracovat téměř odkudkoliv. Dle průzkumu pro společnost Microsoft jen 39 % zaměstnanců pracuje pouze ve své firemní kanceláři a 18 % v prostorách výrobního závodu. Další zaměstnanci pracují jinde. Hned 56 % manažerů přitom svým podřízeným věří. Více než polovina manažerů je přesvědčena, že jejich podřízení mohou efektivně pracovat i mimo svoji kancelář, a také tak činí.

Stačí i prostor telefonní budky

Na druhé straně je pro efektivitu práce potřebný určitý prostor. Stačí však prostor o rozměru metru čtverečního a mini kancelář, která může stát takřka kdekoliv, obdobně jako telefonní budka. Nevyužívané telefonní budky se přitom pro mini kancelář dají výhodně využít.

Mobilní kancelář, proč ne?

Dokazuje to projekt s názvem Pracovní budka, který přeměnil původní telefonní budku v plnohodnotnou mobilní kancelář. Tato kancelář je dostupná komukoliv, kdo potřebuje prostor pro práci, třeba při nákupech. Pracovní budka totiž putuje po obchodních centrech napříč celou republikou.

Kde si můžete pracovní budku vyzkoušet?

Perfektně vybavená pracovní budka byla dokončena v březnu 2017. Premiéru měla v pražském nákupním centru Fénix, aby se v dubnu přemístila do obchodního centra CITYPARK Jihlava. Na konci dubna pracovní budka poputuje do OC FUTURUM Kolín a na konci června pak bude k dispozici v BONDY CENTRU Mladá Boleslav. Nakonec se vrátí zase do Prahy.

Pracovní budka a CBRE

Projekt Pracovní budky podporujeme i my v CBRE. Blíže objasňuje Radka Skoumalová, Senior Marketing Specialist společnosti CBRE:

 „Pracovní prostředí je v současné době velmi proměnlivé a nejen firmy, ale také i jednotlivci přicházejí s originálními nápady, jak si pracovní prostředí zpestřit. Nápad využití telefonní budky k práci nás zaujal, a proto jsme se rozhodli tento projekt podpořit.“

Den spolupráce odkudkoliv

Projekt Pracovní budka je součástí aktivit Dne spolupráce odkudkoli, jehož iniciátorem je společnost Microsoft.

Jak uvedla Biljana Weber, generální ředitelka Microsoft Česká republika a Slovensko:

„Dnem práce odkudkoli chceme inspirovat ostatní, aby se nebáli využít moderní formy spolupráce, které jim umožní být úspěšnější v byznyse a šťastnější v životě.”

Z vyřazené telefonní budky se v rámci aktivit Dne spolupráce stala mini kancelář s dokonalým vybavením, kde nechybí WiFi modem společnosti O2, barevná tiskárna Xerox, kvalitní světlo nebo pohodlná židle, kterou jsme dodali my jako odborníci na kancelářské prostory jakékoliv velikosti. Tato mini kancelář, aktuálně rotující po českých obchodních centrech, umožňuje v klidu vyřídit všechny potřebné pracovní náležitosti. Je dostupná každému. Každý si může vyzkoušet, jaké je to pracovat mobilně a být flexibilní třeba i v nákupním centru.

Ujme se nápad na využití starých telefonních budek?

Projekt Pracovní budka nabízí další využití zastaralých telefonních budek, které nutně nemusejí skončit mezi vyřazeným odpadem. Mj. již v některých městech slouží jako tzv. knihobudka. Pracovní budka je jejich další progresivní podobou.

Pracovní budka může bezesporu nést i přídomek chytrá kancelář, ačkoli těm nejchytřejším českým kancelářím pochopitelně nemůže konkurovat.

Chytrá kancelář v praxi

Chytrá kancelář vyniká využitím moderních technologií, ale také flexibilitou práce.

Chytrá kancelář je od roku 2016 nově také jednou z kategorií soutěže CBRE Zasedačka roku. Obdobně jako projekt Pracovní budka, i soutěž Zasedačka roku je především zdrojem inspirace – inspirace k progresivnímu stylu práce.