Zanechte nám na sebe kontakt, brzy se Vám ozveme s nabídkou

nebo
Pomáhá Vám
10. 12. 2017
Morava je strategický trh v rámci České republiky, a proto jsme hrdí, že jsme první mezinárodní realitní konzultační společnost, která otevírá pobočku v Brně

Richard Curran

Managing Director

V Brně roste realitní trh, kanceláře se rychle plní

Již od minulého roku významně posilujeme realitní trh na Moravě. Jsme náležitě hrdí, neboť v Brně zatím nemáme mezi mezinárodními konzultačními společnostmi v realitním sektoru konkurenci. Brněnský realitní trh roste. A my chceme být tam, kde je potenciál.

Richard Curran, Managing Director společnosti CBRE říká:

„Morava je strategický trh v rámci České republiky, a proto jsme hrdí, že jsme první mezinárodní realitní konzultační společnost, která otevřela pobočku v Brně se zaměřením na nemovitostní sektory Office, Retail a Industrial.“

Aktuální stav realitního trhu na Moravě

Celkově Morava, přesněji Jihomoravský kraj, Zlínský kraj, Olomoucký kraj a Moravskoslezský kraj, disponuje 1 566 300 m2 industriálních nemovitostí, které tvoří 23 % celkové nabídky v České republice. Na Moravě se nachází také 733 tis. m2 retailových ploch, což znamená 31 % z celkové trhu.

Trh kancelářských realit je primárně situován do větších měst. Na Moravě se jedná o Brno a Ostravu. V Brně se aktuálně nachází 547 tis. m2 moderních kanceláří. Kanceláře v centru Brna jsou už dost často zaplněné, volné prostory se hledají těžko.

Zájem o pronájem kanceláří je i v Ostravě. Zde najdete celkem 215 tis. m2 kanceláří. Ve srovnání s Prahou, kde je celková plocha kancelářských prostor 3 280 000 m2, je podíl v daném sektoru o něco nižší.

Naopak město Olomouc, které je od obou měst vzdáleno do 100 km, chybí kancelářské prostory. Doufejme, že se to brzy změní. Podívejte se také na nabídku olomouckých kanceláří.

Brno diktuje celý realitní trh a poptávku v moravských regionech

Brno, jakožto vlajková loď Moravy, diktuje celý realitní trh a poptávku v moravských regionech. Brno má 380 tis. obyvatel a je druhým největším městem v České republice. Je to ekonomické, kulturní a vzdělávací centrum jižní Moravy. Zároveň je výhodně umístěno na křižovatce důležitých dálnic spojujících Brno s evropskými metropolemi, jako je Praha (210 km), Vídeň (150 km) a Bratislava (140 km).

Landmark v Brně

Pronájem komerčních a nebytových prostor v objektu Landmark

Brno je významná lokalita kancelářského trhu

Brno je druhým největším kancelářským trhem v České republice. Sekundární pozice brněnského kancelářského trhu v rámci České republiky má velký vliv na celkovou poptávku. Přední zájem o kancelářské prostory v Brně projevují místní firmy nebo společnosti, pro které není umístění v hlavním městě rozhodující. Naopak má pro ně pozice mimo tento trh své přednosti. Těmi jsou především znatelně nižší cena nájmu a také levnější pracovní síla. Brno zároveň disponuje velkým počtem univerzitních studenů, kteří jsou pro poptávané sektory vyhovující.

Vybrané brněnské kanceláře k pronájmu

Pronájem komerčních a nebytových prostor Brno - Areál Slatina

Pronájem komerčních a nebytových prostor Brno - Areál Slatina