Zanechte nám na sebe kontakt, brzy se Vám ozveme s nabídkou

nebo
Pomáhá Vám
27. 5. 2016
Karlín se bezpochyby dá označit za kancelářské srdce Prahy. Dokládají to čísla o počtu uzavřených nájemních smluv z průzkumu společnosti CBRE, světového lídra v oblasti realitních služeb a investic.

Proč si pronajmout kanceláře právě v Karlíně? Je to ráj pro business

Po celé Praze najdeme mnoho zajímavých lokalit. Karlín, bývalá industriální zóna v Praze 8, však nad ostatními lokalitami v mnoha ohledech vyniká. Dříve dělnická čtvrt, dnes je Karlín jedna z nejžádanějších oblastí Prahy.  V současnosti je také místem, odkud se řídí velká část tuzemského businessu, a nejenom toho tuzemského.

V roce 2002 byl Karlín, postavený na písku, bahně a dalších vltavských náplavách, zasažen velkou vodou. V ulicích hladina vody dosáhla až do výšky tří metrů. Nenávratně bylo poškozeno celkem 25 objektů. Škody v Karlíně dosáhly celé desetiny z veškerých škod po celém území Česka, způsobených ničivou povodní. Závratnou výši škod i přesto mnohonásobně překonaly miliardové investice, které v posledních letech v Karlíně zaznamenáváme. A zdaleka nejsou u konce…

V hledáčku investorů i nájemců

Karlín se dá považovat za jeden z nejstarších developerských projektů. Jeho počátky spadají až do industriální éry 19. století. Je místem, které pamatuje nezměrný rozmach, avšak také ohromný úpadek, novodobé devastující povodně a také nebývalou moderní proměnu.

Karlínu, situovanému mezi Vltavou a Vítkovem, se nedá upřít vysoký potenciál rozvoje, kterého v posledních letech naplno využívají mnozí investoři. Od roku 2002 Karlín zažívá velkolepý stavební boom. A tak je v současnosti opět místem plným ruchu a života.

Architektura, genius loci a nejvyšší kancelářské standardy

Karlín je urbanisticky unikátní oblastí s charakteristickým systémem pravoúhle se křižujících ulic. Většina nových objektů zapadá do původního konceptu industriální čtvrti a umocňuje tak originální genius loci Karlína. Nová architektura zde nenásilně navazuje na tu novou, kancelářské prostory přitom nabízejí ty nejvyšší možné standardy. Důkazem je i kancelářský komplex BUTTERFLY, který nabídku komerčních prostor v Karlíně doplní v posledním čtvrtletí roku 2017.

Šestipodlažní budova BUTTERFLY nabídne unikátní architektonické řešení ve tvaru motýlích křídel, ale také důmyslné a flexibilní pracovní prostředí s řadou nadstandardních služeb. To vše je završeno nízkými provozními náklady, udržitelností a ekologickým konceptem potvrzeným certifikátem BREEAM Excellent.

V naší nabídce kancelářských prostor najdete také celou řadu dalších prestižních komerčních nemovitostí, v oblasti Karlína to jsou například budovy Forum Karlín, Karlín Office House nebo Corso Karlín I.

Kancelářské srdce Prahy

Dnes je Karlín s více než 350 tisíci čtverečními metry třetím největším kancelářským trhem v Praze, který zaujímá celou pětinu z celopražského kancelářského trhu. 92 % kancelářských budov se přitom pyšní vysokou kvalitou.

Karlín se bezpochyby dá označit za kancelářské srdce Prahy. Dokládají to čísla o počtu uzavřených nájemních smluv z průzkumu společnosti CBRE, světového lídra v oblasti realitních služeb a investic. V letech 2011 až 2015 si Karlín jako své sídlo vybralo více než 200 společností. V objemu transakcí na pronájem kancelářských prostor třídy A v letech 2011 až 2015 předčí Karlín i samotné centrum Prahy.

Od centra je přitom Karlín na dohled, na rozdíl od centra však disponuje dostatečnými parkovacími kapacitami. Lákavou lokalitou je také díky dostupným službám, restauracím a vůbec komplexní občanské vybavenosti.

Také v roce 2015 patřil Karlín k těm nejžádanějším pražským lokalitám. Dle průzkumu společnosti CBRE ho počtu uzavřených transakcí na pronájem kancelářských budov třídy A překonalo jen centrum města, avšak pouze o dvě smlouvy. Zatímco v centru města bylo v roce 2015 uzavřeno celkem 51 transakcí, v Karlíně to bylo 49 nových nájemních smluv na kancelářské prostory třídy A.

Poptávka stále roste, budoucnost je slibná

Také v souvislosti s rostoucí poptávkou se v Karlíně rodí stále další a další developerské projekty.

Stoupá také zájem o kancelářské prostory jako takové. Rozmach zažívají české firmy, které hledají lepší a výhodnější komerční prostor. V Praze se také zabydlují zahraniční společnosti.  Česká republika funguje jako vstupní destinace pro trhy střední Evropy.

Jak ilustruje Helena Hurábová, Associate Director Office Agency společnosti CBRE:

„Společnosti rostou, zvyšují počet svých zaměstnanců a také konsolidují své pobočky a stěhují se do společných prostor. Ekonomice se v současné době daří a to se odráží i na poptávce. Navíc díky nové výstavbě a silnému trhu nájemců v minulém roce se mnoho společnostem podařilo uzavřít výhodné nájemní smlouvy s výraznými incentivami.“