Zanechte nám na sebe kontakt, brzy se Vám ozveme s nabídkou

nebo
Pomáhá Vám
4. 4. 2016
Dobrá adresa patří k základním předpokladům úspěchu každé právnické kanceláře

„Dobrá adresa“ a další parametry úspěšné právnické kanceláře

Vhodné prostory jsou klíčovou podmínkou úspěšného chodu každé společnosti. Jak takové vhodné prostory vypadají? To je v praxi bohužel často nezodpovězenou otázkou. Samozřejmě, každá společnost má specifické nároky. Požadavky na kanceláře se liší také dle oboru působnosti.

Kanceláře právnických firem jsou od těch ostatních značně odlišné, například tím, že sídlí převážně v centru Prahy, kde bývá obecně také horší automobilová dostupnost nebo omezený počet parkovacích míst.

Nepodléhají trendu open space - právnické kanceláře bývají typicky uzavřené a menší. V celkové ploše na počet zaměstnanců však kancelářské společnosti vedou. Dle statistik společnosti CBRE má průměrná právní kancelář asi 25 zaměstnanců a působí v kancelářích o celkové ploše 280 m2.

Jak vypadá typická právnická kancelář?

Maximální komfort pro zaměstnance, partnery a klienty, exkluzivní prostředí a prestižní adresa. To jsou parametry typické právnické společnosti.

Dle studie LAW IN EUROPE, publikované společností CBRE, jsou evropské právnické společnosti ochotny komfort, exkluzivitu a prestiž zaplatit. To se odráží i ve vyšších nájmech. Až 50 % právnických společností platí dle zmiňované studie až o 10 % více oproti obvyklé trží ceně nájmů.

Cena tak pro právnické společnosti není rozhodující. Při výběru konkrétní lokality upřednostňují jiné faktory, zejména atraktivitu lokality.

Kde sídlí právnické kanceláře?

Zavedené i nové právnické společnosti staví na spokojenosti svých klientů. Klienti i obchodní partneři musejí vnímat prestiž služeb a musí si být jistí důvěryhodností dané společnosti. Vnímání a spokojenost klientů je z velké části ovlivněná také místem působnosti. Zejména v prvních letech pomáhá sídlo k prezentaci právnické společnosti a budování potřebné reputace. Dobrá adresa patří k základním předpokladům úspěchu každé právnické kanceláře.

Prestižní adresy v Praze

Prestižní adresy v Praze se nacházejí převážně v historickém centru, na Praze 1 a Praze 2. Zde se pojí nezaměnitelná atmosféra, duch staletí spolu s komfortem interiéru a moderními technologiemi. Právě zde, v Praze 1, Praze 2 a v nejbližším okolí, najdeme úspěšné právnické firmy. Objekt přitom musí být reprezentativní nejenom zvenčí, ale i zevnitř.

Dostupnost MHD je v těchto částech samozřejmostí, vítána je i dobrá automobilová dopravní dostupnost. Důraz však právnické společnosti kladou na prostorový a tepelný komfort, příjemné a důstojné prostředí, moderní vybavení a praktičnost, také bezproblémový provoz nebo bezpečnost.

Kanceláře musí i v rušném historickém centru nabídnout klid a komorní atmosféru vhodnou pro náročná jednání. Na druhé straně se cení i dostupnost stylových kaváren nebo stravovací možnosti. Řada klientů či partnerů uvítá také méně formální schůzky u dobré kávy nebo výtečného oběda v kvalitní restauraci. Ty samozřejmě přijdou vhod i zaměstnancům. Výhodou umístění kanceláře v centru je také dostupnost úřadů.

Vybíráte prostory pro svoji právnickou kancelář?

Můžete se inspirovat ostatními právnickými společnostmi. Exkluzivní prostředí a prestižní či pohodlnou  adresu nabízejí například budovy Myslbek, Myslíkova 12 a Myslíkova 31, Římská 20, Valdek, Jungmannova Plaza nebo Mánesova 92.

Myslbek

Exkluzivní prostory, které v roce 2014 prošly rozsáhlou rekonstrukcí, nyní nabízejí dokonalé zázemí, recepci a výtahové lobby. Lze využít hned několik vchodů s recepcí i prestižní obchodní adresu Na Příkopě - vítejte v Myslbeku.

Těšit se můžete z komfortních kanceláří, moderního vybavení, parkovacích míst i celé řady kaváren, restaurací a obchodů přímo v budově. K dispozici je také poštovní služba.

Pro více informací kontaktujte Jindřišku Novákovou: jindriska.novakova@cbre.com.

Myslíkova 12

Na hranici Prahy 1 a Prahy 2 se nachází historická budova s terasou a výhledy do dění typických pražských ulic. Myslíkova 12 je budovou situovanou v lokalitě s vynikajícím dopravním spojením do všech částí Prahy, pyšní se i těsnou blízkostí Václavského nebo Karlova náměstí.

Nabízí příjemné prostředí, odpočinkovou terasu i vynikající občanskou vybavenost.

Pro více informací kontaktujte Kláru Kabátovou: klara.kabatova@cbre.com.

Myslíkova 31

Parkovací stání, bezpečnostní služba nebo recepce jsou v budově Myslíkova 31 samozřejmostí. Lokalita vyniká zejména prestižní lokací v těsné blízkosti samého srdce české metropole a vynikající dostupností občanských služeb.

Pro více informací kontaktujte Kláru Kabátovou: klara.kabatova@cbre.com.

Římská 20

Fitzwilliam Business Center je názvem budovy, která stojí na pražských Vinohradech. Honosná budova nabízí dokonale funkční, moderní prostory, lobby s recepcí i 24 hodinovou ostrahu. V těsné blízkosti jsou dostupné ochody, restaurace, kavárny i banky.

Pro více informací kontaktujte Kláru Kabátovou: klara.kabatova@cbre.com.

Valdek

Pražské Vinohrady a výhled na náměstí Míru – tak znějí dispozice historické budovy Valdek. Valdek upoutá pozornost nejenom prestižní lokalitou, ale také vzhledem. Interiéry jsou zařízeny ve stylu Art Deco, nabízejí však i moderní vybavení, centrální lobby, výtahy, klimatizaci nebo nepřetržitou ostrahu.

Valdek se pyšní skvělou občanskou vybaveností, dostupností MHD, ale také blízkostí městské magistrály.

Pro více informací kontaktujte Kláru Kabátovou: klara.kabatova@cbre.com.

Jungmannova Plaza

Jungmannova Plaza je administrativním centrem, který propojuje původní historickou budovu a nové moderní objekty zadního traktu. Zatímco původní budova zaujme historickou fasádou, nová část objektu je obložena pískovcem a východní fasáda je prosklená. Uchvátí tak výhledem do překrásné Františkánské zahrady.

Jungmannova Plaza toho však nabízí ještě více. Atrium osazené zelení a zpestřené prosvětlenou vodní kaskádou zaujme ještě před vstupem do recepce.

Pro více informací kontaktujte Kateřinu Havlovou: katerina.havlova@cbre.com.

Mánesova 92

Kousek od náměstí Jiřího z Poděbrad, poblíž nákupního centra Flóra, se nachází kancelářské prostory budovy Mánesova 92. Nabízejí atmosféru historické Prahy i komfort moderního města. Interiéry jsou díky nedávné rekonstrukci velmi příjemné a mimořádně světlé, reprezentativní vzhled zaručují také vysoké stropy.

Pro více informací kontaktujte Jiřího Cacáka: jiri.cacak@cbre.com.