Zanechte nám na sebe kontakt, brzy se Vám ozveme s nabídkou

nebo
Pomáhá Vám
25. 1. 2016
Firmy si stále více uvědomují, že open space v zastaralých budovách nejsou nejlepším pracovním prostředím. Důležitá je dostupnost kanceláří pro zaměstnance, klienty a partnery.

4 nemovitosti, které se hodí pro velké společnosti

Kancelářské budovy v historickém centru Prahy se poslední dobou vyprazdňují. Korporace se stěhují do nových moderních objektů v jiných lokalitách. Důvodů je několik. Během posledních pár let se velmi změnil styl práce.

Firmy si stále více uvědomují, že klasické open space v zastaralých budovách nejsou tím nejlepším pracovním prostředím. Velmi důležitá je dostupnost kanceláří pro zaměstnance, klienty a partnery. Bez dostatku parkovacích míst, což je u některých kancelářských objektů v samotném centru města problém, se atraktivita prudce snižuje.

Požadavky velkých firem nejsou nereálné

Zelené kanceláře jsou dnes standardem

Úspěšné společnosti dnes požadují mnohem víc - reprezentativní sídlo, které odráží firemní hodnoty, přitáhne ty pravé partnery a klienty. Originální architektonické řešení celé stavby zaujme na první pohled.

Vnitřní uspořádání na zóny spolupráce a sdílení myšlenek, zasedací místnosti pro setkávání s partnery a pořádání školení, na místa klidu pro soustředěnou individuální činnost umožní tu nejefektivnější práci. K té jsou nezbytné i nejzákladnější prvky – čerstvý vzduch, pitná voda, dostatek denního světla. Zelené kanceláře jsou už dnes standardem. Většina firem se zajímá o to, zda budova, v níž sídlí, je šetrná k životnímu prostředí a má některý z certifikátů, který to potvrzuje.

Nezbytná je dostupnost sídla firmy

Vhodná lokalita pro sídlo společnosti splňuje několik důležitých kritérií.

Tím prvním je dobrá dostupnost pro zaměstnance i pro mimopražské klienty a partnery. Snadná orientace, blízké zastávky MHD, dostatek parkovacích míst umožní bezproblémovou dopravu do práce či na jednání. Některé objekty jsou dosažitelné i na kole, proto je v nich umístěna úschovna kol se sprchami a skříňkami. Dostupnost se týká také nepřetržitého provozu budovy a bezpečného připojení k internetu.

Dál jsou nezbytné kvalitní služby v blízkosti kanceláří – recepce, copycentrum, více typů stravovacích zařízení, kavárny, tělocvičny. Zaměstnanci uvítají možnost relaxace nebo individuální práce v zahradě s živými rostlinami a vodní plochou.

Enterprise Office Center

Nová moderní budova Enterprise Office Center je vidět už z dálnice Praha – Brno. Nachází se v nejžádanější lokalitě Praha 4, v blízkosti obchodního centra Arkády Pankrác s obchody, kavárnami, restauracemi a dalšími službami. Linky městské hromadné dopravy spojují tuto lokalitu s centrem, nádražími i letištěm, zastávky jsou vzdálené jen pár kroků.

Samotná budova nabízí různě velké kanceláře třídy A na celkové ploše 29 000 m2. Kromě toho bude na dalších 2 622 m2 zázemí pro nájemníky – recepce, kantýna, kavárny, obchody apod. Pozitivní energie vyzařuje ze spousty světla a zeleně. Pro relaxaci slouží parkové nádvoří s vodní plochou. K dispozici jsou zahrady a terasy k rozmanitému využití. Enterprise je pre-certifikována prestižním certifikátem BREEAM Excellent. Celkové úspory nákladů na energie budou dosahovat až 25%.

Máte zájem o více informací? Kontaktujte Katarinu Wojtusiak (katarina.wojtusiak@cbre.com)

City Deco

V jedné z nejvyhledávanějších lokalit v blízkosti centra, na Pankrácké pláni, se nachází nová originální administrativní budova City Deco.  Tvoří ji tři spojená křídla ve tvaru písmene E s otevřenými zelenými atriovými plochami a relaxačními zónami.  Na více než 18 000 m2 převažují kancelářské prostory s možností variabilního uspořádání, vhodné pro větší i menší firmy.

Dostatek parkovacích míst poskytnou podzemní garáže,  přízemí patří obchodům. Pro všechny nájemce je ji stě zajímavá informace, že v budově City Deco už sídlí společnost Meridian Spa s rozsáhlou nabídkou lázeňských služeb. Stravování a konferenční zázemí poskytuje sousední objekt City Empiria, který je s budovou City Deco propojen.

Máte zájem o více informací? Kontaktujte Adélu Kudrnáčovou (adela.kudrnacova@cbre.com)

Five! Smíchov Offices

V žádané lokalitě na Praze 5 na místě bývalé tramvajové vozovny vyrostl nový moderní kancelářský komplex Five! Smíchov Offices. V zajímavém architektonickém řešení byly zachovány původní industriální prvky, celý nový objekt byl vyprojektován s ohledem na životní prostředí.  Jednou z hlavních předností je výborná dostupnost MHD (stanice metra Anděl, tramvajové a autobusové linky) i vlakovými a autobusovými dálkovými spoji. Příjezd autem je také velmi jednoduchý díky napojení na pražský okruh.

V originálním objektu Five! je k dispozici  8 200 m2 kanceláří a další prostory pro obchody a sklady.  V přízemní hale se nachází recepce a vjezdy do podzemních garáží. Osvěžení přináší relaxační atrium se zelení. Neformální vzhled stavby a jejích interiérů bude vyhovovat především firmám zabývajícím se kreativní činností.

Máte zájem o více informací? Kontaktujte Adélu Kudrnáčovou (adela.kudrnacova@cbre.com)

Futurama

K nejprestižnějším kancelářským objektům patří Futurama Business Park v atraktivní městské části Praha 8. Dokončené části jsou již plně obsazeny významnými nájemci, jako jsou Deutsche Börse Services, BASF, Panalpina, mBank a další.

Poslední část bude splňovat nejnáročnější kritéria na moderní kanceláře – 41 300 m2  flexibilních a moderních kanceláří, téměř nulové náklady na vytápění a chlazení, spousta zeleně s vodními prvky, výborná dostupnost, kvalitní služby přímo v objektu, 490 parkovacích míst v garážích.

Budova získala nejvyšší možný stupeň mezinárodní certifikace  BREEAM OUTSTANDING. Futurama Business Park byl již dvakrát oceněn v prestižní anketě Best of Reality.

Máte zájem o více informací? Kontaktujte Katarinu Wojtusiak (katarina.wojtusiak@cbre.com)

Nevybrali jste si?

Chcete pomoci s výběrem vhodných kanceláří? Kontaktujte nás, pomůžeme vám.