Zanechte nám na sebe kontakt, brzy se Vám ozveme s nabídkou

nebo
Pomáhá Vám
18. 1. 2016

Vhodné kanceláře doprovází úspěch. Lokalita a podnikání souvisí více, než si myslíte

Každý jediný den hledá nespočet firem místo, kde by se daly naplnit vytyčené firemní cíle. Sídlo firmy a místo podnikání bývá v české praxi bohužel až příliš často v řešení za jinými strategickými úkoly. Na výběr vhodné lokality není prostor ani čas. Jinak je tomu u lídrů trhu, inovativních společností, významných mezinárodních korporací či prestižních institucí. Ty si totiž plně uvědomují, jak důležitou úlohu plní místo podnikání.

Sídlo firmy je mnohem více než jenom továrnou na plnění zákaznických potřeb, a tím i sbírání peněz na firemní účet. V době moderních technologií, přesycenosti trhu a konkurence, která nezahálí ani v oblasti lidských zdrojů, hraje sídlo firmy, její kanceláře a reprezentativní prostory velmi důležitou úlohu.

Samozřejmě záleží na oboru podnikání. Jinak budou vypadat prostory firmy specializující se na IT, jinak institut estetické medicíny, centrum finančních služeb nebo právní kancelář.

Ať už je zaměření firmy jakékoliv, vždy bude platit, že prostory by měly odrážet nejenom potřeby zaměstnanců, ale také zákazníků, klientů, dodavatelů a obchodních partnerů.

Jak si vybrat to správné místo pro podnikání?

Nabídka kancelářských a firemních prostor v Praze je nezměrná. Výběr není právě jednoduchý. Stačí se však zaměřit na jedno klíčové kritérium a vše se podstatně usnadní. Tím kritériem je lokalita.

Většina moderních budov dokáže naplnit rozličné potřeby. Jakkoli je variabilita jednotlivých budov vysoká, žádná z budov nedokáže změnit lokalitu, ve které je umístěna. Lokalita je tak primárním ukazatelem, na který se při výběru soustředit. Lokalita významnou mírou určuje atraktivitu dané budovy.

Právě od lokality se pak odvíjí i celá řada dalších klíčových parametrů, především dopravní dostupnost, dostupnost MHD nebo služby v okolí. Ani ta nejdokonalejší budova neudělá spokojené zaměstnance, pokud nebudou mít v dosahu místo, kde by se dalo dobře najíst.

Lokalita určuje také prestiž dané společnosti, sama o sobě ovlivňuje to, jak firmu vnímají její klienti.

Kde najít v Praze prestižní adresy?

Praha je sice rozsáhlá a nabídka možných firemních prostor velmi široká, ty nejprestižnější adresy však lze najít téměř na jednom místě. Nebude to nikde jinde než v centru, které spojuje historickou část Prahy, ducha minulosti s nabídkou prvotřídních moderních služeb. Centrum samozřejmě nemůže nabídnout bezproblémovou dopravní dostupnost, dostupnost MHD je však dokonalá, dokonalé je i vnímání adresy v centru jako vysoce reprezentativní.

Prestižní adresy v centru Prahy nabízí především budova Myslbek, nabízí dokonce tři samostatné adresy. Dvě z nich nesou název vyhlášené obchodní ulice Na příkopě, třetí patří k náměstí Ovocný trh. Zatímco v přízemí se nachází nákupní galerie, ve vyšších etážích jsou umístěny luxusní kanceláře, které vyhoví i těm nejnáročnějším požadavkům.

Prestižní adresu ocení zejména právnické kanceláře nebo firmy poskytující profesionální služby, nemusí jít jen o Myslbek, může to být i Jungmannova 15, reprezentativní kanceláře na adrese Jindřišská 16, Halvíčkova Plaza, Burzovní palác, multifunkční objekt s moderními kancelářemi Myslíkova 31 nebo Jungmannova Plaza.

Lokality dle odvětví působnosti

Firmy poskytující profesionální služby, v doprovodu technologických společností mají v oblibě také Karlín a administrativní budovu IBC International Business Center. IBC leží na území Prahy 8, ve čtvrti, která ve městě patří k těm nejrychleji rostoucím.

Za domovskou lokalitu IT by se daly považovat i Butovice - Stodůlky nebo Chodov - Opatov.

Evropská ulice v Dejvicích je zase vlastní farmaceutickému průmyslu, Holešovice pak patří médiím. Za zmínku také stojí viditelná budova s dobrou vybaveností: Lighthouse, či komerční komplex A7 Office Center v Holešovicích.

Farmaceutický průmysl se soustředí na Smíchově, Praze 5. Budova Smíchov Gate v lokalitě Anděl tak bude ideální pro společnosti z farmaceutického odvětví.

Společnosti působící v oblasti financí a bankovnictví dle zmíněné infografiky zase nejčastěji poptávají Pankrác, Budějovickou nebo Brumlovku. V BB C Villas a BB centru budově C tak hojně sídlí bankovní a finanční instituce.

Samozřejmě nejsou jediné, za své může tuto lokalitu pojmout kterákoliv jiná společnost. Přesto může být přehled o pražských lokalitách dle odvětví pomůckou při hledání firemních prostor. Proč si to hledání trochu neusnadnit a neinspirovat se u jiných firem?

Infografika „Celková poptávka firem po kancelářských prostorech dle sektoru, který dominuje v dané oblasti za posledních deset let v Praze“ jednoznačně zobrazuje centrum jako místo žádané ze strany právních a profesionálních služeb.