Zanechte nám na sebe kontakt, brzy se Vám ozveme s nabídkou

nebo
Pomáhá Vám
8. 9. 2015
Pronajímáte si kanceláře? Počítejte, že to bude bez provize. Provizi platí pronajímatel nemovitosti, protože má z pronájmu dlouhodobý zisk. Nájemce žádnou.

Pronájem kanceláře bez provize

Na českém trhu je asi nejběžnějším modelem úhrady provize ze strany nájemce, který hledá nemovitost k pronájmu. Zavedený standard na trhu s komerčními nemovitostmi je ale spíše opačný. Provizi platí pronajímatel nemovitosti.

Nárok na provizi vzniká, až když je podepsána nájemní smlouva. Pro vlastníka je největší hodnotou, že kanceláře pronajme dlouhodobě. Pronajímáte si kanceláře? Počítejte, že to bude bez provize. Provizi platí pronajímatel nemovitosti, protože má z pronájmu dlouhodobý zisk. Nájemce žádnou.

Dlouhodobý zisk pro pronajímatele

Zaplacení provize pronajímatelem nemovitosti je logické a spravedlivé. Pronajímatel má z pronájmu dlouhodobý zisk. Z tohoto pohledu by to měl být právě on, kdo za obsazení komerční nemovitosti zaplatí provizi zprostředkovateli, který mu budoucího nájemce, tedy zdroj příjmů zajistil.

Další výhody pronájmu kanceláří

Trh s kancelářskými prostory v Praze je velmi konkurenční. Pronajímatelé připravují pro nové nájemce řadu atraktivních pobídkových balíčků, aby obsadili volné nemovitosti.

Na co se můžete při novém pronájmu těšit? Například na nájemní prázdniny nebo příspěvky na vnitřní vybavení a úpravy kanceláří pro nového nájemce.

S klidným srdcem tedy doporučujeme firmám, které nejsou spokojené se současnými nájemními podmínkami či kancelářskými prostory, vyjednat podmínky nové, případně uvažovat o přestěhování.

Pomůžeme vám s každým řešením, na které si v oblasti realit vzpomenete.

Začněte hledat co nejdříve

Proces výběru vysněných kancelářských prostor a jejich přípravy se liší podle velikosti firmy. Končí vám nájemní smlouva za rok či rok a půl? Začněte s námi hledat vaše nové kanceláře. Není to vůbec přehnaný čas, ač se tak může na první pohled zdát. Firmy, poptávající větší kanceláře měly určitě začít rok předem. Společnosti, které poptávají tisíce metrů čtverečních, je to otázka několika let.

Přečtěte si článek o tom, že hledání kanceláří může trvat déle.

Provizi sice neplatíte, ale pozor na celkové náklady

Od počátku si ujasněte, kolik můžete měsíčně do kanceláří investovat a jaký je váš budget, tedy celkové náklady, se kterými musíte při pronájmu kanceláří počítat. Celkové náklady nezahrnují jen nájemné a servisní poplatky, ale musíte počítat také s náklady na vybavení, nábytek, IT, stěhování a další.