Zanechte nám na sebe kontakt, brzy se Vám ozveme s nabídkou

nebo
Pomáhá Vám
13. 8. 2015
Za poslední roky nepamatujeme tak širokou nabídku budov na trhu a možnosti, které nabízejí nové kancelářské trendy.

Výstavba kanceláří v roce 2017 opět výrazně ožije

Výstavba administrativních budov v příštím roce klesne na úroveň roku v roce 2010. V roce 2017 ale opět výrazně ožije. V letošním roce má být dostaveno přes 190 000 m2 kancelářských ploch. V roce 2016 očekáváme pokles výstavby kancelářských prostor o více než 2/3 proti roku 2015. Plánuje se postavit pouze 55 000 m2. Pokles bude pouze krátkodobý. V roce 2017 výstavba opět ožije novými projekty. Předpovídáme, že by se mohlo dostavět až 175 000 m2.

Nové kanceláře: Futurama, Butterfly a Five

„Krátkodobě se v roce 2016 výstavba kancelářských prostor sníží na úroveň roku 2010, ale v roce 2017 opět ožije. Za oživením bude stát několik projektů. Například se plánují dostavět kancelářské celky Futurama, Butterfly a Five. Podmínky celkově v současnosti nahrávají nájemcům, kteří přemýšlejí o změně kanceláří. Za poslední roky nepamatujeme tak širokou nabídku budov na trhu a možnosti, které nabízejí nové kancelářské trendy, “ říká Katarina Wojtusiak, Head of Office Agency.

Kde je ráj developerských projektů? Karlín a Pankrác!

Kancelářské budovy se staví především v Karlíně a na Pankráci. V první polovině roku 2015 bylo postaveno několik velkých projektů. Z těch nejvýznamnějších jmenujme například:

Zajímají vás další developerské projekty v Praze? Přečtěte si nás článek, jaká administrativní výstavba se v roce 2015 dokončila nebo se brzy plánuje její dokončení. Zabere vám to jenom chvilku.

Neobsazenost kanceláří kolem 17 %

Neobsazenost kancelářských prostor mírně poklesla v druhém pololetí 2015 na 16,8 %, ale podle informací z trhu bude nadále oscilovat kolem 17 %.

„Krátkodobý pokles neobsazenosti je způsoben tím, že některé velké firmy si předpronajaly prostory a stále sedí v těch stávajících. Proto se ve statistikách objevují dvakrát, což neobsazenost snižuje. Po přestěhování se ukáže skutečná míra neobsazenosti a ta naroste, “ vysvětluje Katarina Wojtusiak.

Pozitivní trend zaznamenala přepronajatost kanceláří, která stoupla meziročně na dvojnásobek na úroveň 40 %.