Zanechte nám na sebe kontakt, brzy se Vám ozveme s nabídkou

nebo
Pomáhá Vám
6. 3. 2015

Zaměstnanci CBRE si po roce nové kanceláře pochvalují

Pražská pobočka nadnárodní realitní poradenské společnosti CBRE se rozhodla kompletně modernizovat své kancelářské prostory. Když vedení firmy zaměstnancům oznámilo, že nový koncept obnáší mimo jiné i to, že naprostá většina z nich nebude mít "svou" židli a stůl, moc se jim tato myšlenka nezamlouvala.

Uplynul rok a čtyři desítky zaměstnanců CBRE pracujících v pražském komplexu Palladium hodnotí změnu pozitivně. Dokládají to výsledky dotazníkového šetření, které mezi nimi nechal na sklonku loňského roku provést ateliér Ian Bryan Architects. Ten koncept nových kanceláří CBRE navrhl.

Standardní open-space architekti rozčlenili na menší pracoviště, v prostoru přibyly telefonní boxy pro soukromé hovory či bar u recepce. Zaměstnanec si dnes každý den vybírá své pracoviště. Jednou si sedne s kolegy, s nimiž zrovna pracuje na nějakém projektu, jindy se třeba zavře na celý den do malé místnosti, aby se mohl plně soustředit na práci. Právě možnost výběru židle považují zaměstnanci za největší změnu k lepšímu. Líbí se jim také reprezentativní recepce a stejně tak i celkový interiér. Plných 100 procent dotázaných v anonymním dotazníku uvedlo, že jsou na své pracovní prostředí pyšní a že vyjadřuje filozofii společnosti.

Architekti také zjišťovali, co by se dalo v nových prostorách vylepšit. Lidé například uvedli, že telefonní budky i další prostory nemají dobře vyřešenou akustiku. Někteří by uvítali rezervační systém na vybrané místnosti či odpočinkovou zónu, jiní větší šatní skříňky. Celkově jsou však na novém pracovišti spokojenější, což je vidět na vybraných odpovědích (viz grafy).

Článek je převzat z Hospodářských novin, k dispozici zde.